Menü

Tudnivalók a hatékony fájdalomcsillapításról

A fájdalom kellemetlen érzés és negatív érzelmi élmény. A fájdalomnak számos formája van és egyénenként változó hiszen mindenkinek más a fájdalomküszöbe.

A fájdalom azt üzeni a testnek, hogy valami nincs rendben. Függetlenül a fájdalom kiváltó okától, ösztönösen hajlamosak vagyunk megpróbálni enyhíteni a fájdalmat, például a testtartás megváltoztatásával. Lehetőség szerint, a legjobb megelőzni a fájdalom kialakulását. A fizikai aktivitás segíthet megelőzni a fájdalmat. Például a nyak és a váll területének nyújtása segíthet a fejfájás enyhítésében. Az akut fájdalom, mint például a fejfájás, általában magától elmúlik, de szükség esetén a gyógyszertárban kapható fájdalomcsillapítókkal.

Különböző típusú fájdalomcsillapítók

A fájdalmat mindig a tüneteknek megfelelően kell kezelni. A vény nélkül kapható fájdalomcsillapítók átmeneti láz– és fájdalom kezelésére használhatók. A fájdalomcsillapítók közé tartoznak a nem-szteroid gyulladásgátlók mint például az ibuprofén. A paracetamol hatóanyag-tartalmú gyógyszerek is alkalmasak láz-és fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentő hatásuk viszont elhanyagolható.

A nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek csökkentik a gyulladást, enyhítik a fájdalmat és csillapítják a lázat. Az ibuprofén a gyulladásos neurotranszmitterek blokkolásával befolyásolja a gyulladásos reakció kialakulását.

Az ibuprofén láz-és fájdalomcsillapító valamint gyulladás csökkentő hatással is rendelkezik. Hármas hatásának köszönhetően, hatékonyan enyhití a fájdalmat, csillapítja a lázat és csökkenti a gyulladást. Enyhe-közepesen erős és gyulladással kísért fájdalom csillapítására is alkalmas. Alkalmazható fejfájás, hátfájás, fogfájás, vagy akár menstruációs fájdalom csillapítására is.

A fájdalomcsillapítók alkalmazása akkor a leghatékonyabb, ha a lehető leghamarabb és a megfelelő dózisban kezdik el a kezelést. A fájdalomcsillapító használata előtt, a kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.