Menü

Hogyan tudunk spórolni az árammal?

Több családnak is gondot okoz a villanyszámla kifizetése, a többtagú családok akár komoly többletköltségektől is tarthatnak, kis odafigyeléssel azonban sokat spórolhatunk. Nagycsaládos anyukaként én személy szerint kíváncsi voltam, mit tehetek a költségeink csökkentése érdekében. Azon túl, hogy folyamatosan arról szólnak a napjaim, hogy kapcsolom le a fiaim után a villanyt, a tévét, a rádiót, sok más olyan dolog van, melyre érdemes lenne mostantól jobban odafigyelni.

A villanyszámla tetemes részét a lakás világításának költségei teszik ki, ezért nyilván itt kezdi az ember a takarékoskodást, érdemes a hagyományos izzókat energiatakarékosra cserélni. Ez bár elsőre drágább, hiszen többe kerülnek ezek az izzók, azonban cserébe hosszabb élettartamot nyerünk.

Pénzt takaríthatunk meg, ha a csillár helyett olvasólámpát, kisebb fogyasztású hangulatos világítást használunk, nem borítják ugyan hatalmas fényárba a szobákat, ugyanakkor hangulatosak és kevesebb fogyasztással járnak.

Olvasáshoz elég egy kis olvasólámpa is a csillár helyett, a célnak tökéletesen megfelel, s azokban a szobákban, ahol nem tartózkodunk, felesleges égetni a lámpát, egy fényforrás pedig bőven elég egy helyiségbe.

Nálunk kedveltek a led-szalagok, ezekkel is feldobhatjuk a lakást és remek megoldások a villany helyettesítésére. Fogyasztásuk alacsony, élettartamuk viszont akár ötvenezer óra is lehet, tehát napi nyolcórás használat mellett is csak tizenöt-tizenhét évente szükséges cserélni őket.

A konnektorban hagyott töltőkről is tudni kell, hogy fogyasztják az áramot, akkor is, ha nem használjuk őket, húzzuk ki és ne hagyjuk a konnektorban.

Az asztali számítógép is „eszi” az áramot, pedig mégis órákat hagyjuk bekapcsolva úgy, hogy nem használjuk. Nálunk előfordul rendszeresen, hogy mese megy róla, aztán meg elfelejtjük kikapcsolni, pedig a gyerekek már régen mást és máshol játszanak.

A háztartási gépek közül a fagyasztószekrény és a hűtőgép fogyasztja állítólag a legtöbb áramot. Ezeken nem tudunk spórolni, azonban a készülékek optimalizálásával máris pénzt takaríthatunk meg. Minél hűvösebb helyen van a hűtőnk, annál kevesebbet fogyaszt, érdemes többször jégteleníteni és meleg vagy langyos hűteni valóval nem tele pakolni. A hőfokon is állíthatunk, nem szükséges a leghidegebbre állítani, ha nem fagyasztani akarjuk az ételeket.

A mosógép használatán is spórolhatunk, a szárítógép helyett pedig teregethetünk is.

Vannak olyan fogyasztások és kiadások, melyeken nem lehet spórolni, azonban sokat számít, ha tudatosabban használjuk a gépeinket, elektromos berendezéseinket. Amire nincs szükség, az ne legyen bekapcsolva. Váljunk tudatos fogyasztókká.

Pitypang időszak, használd ki

Végre tényleg itt a jó idő, tele a kert, az udvar mindenféle szép kis növénnyel. Színes a táj, illatoznak a virágok, keressük köztük a felhasználható növényeket, mint például a pitypang.

A Shilajit jótékony hatásai és előnyei

A természet rejtett kincsei között a Shilajit az egyik legkülönlegesebb anyag, amelyet évszázadok óta tisztelnek és használnak az ayurvédikus gyógyászatban. Ez a különleges, ásványi anyagokban gazdag gyanta rendkívüli egészségügyi hatásokkal bír. Mi is pontosan a Shilajit és miért tekintik olyan értékes?

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.

Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!

Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?