Menü

Színezd újra!

Nem olyan rég lett divat, vagy inkább népszerű a felnőtt színezők használata. Jómagam bevallom nem színezek ilyesmit, nem szoktam a stresszlevezetésnek, kikapcsolódásnak e módját választani, de láttam már kollegáim, barátaim között azokat, akiknek rendkívül hasznos hobbijukká vált ez a tevékenység. Az ötlet pedig korántsem elvetemült.

Sokan lógnak egész nap a közösségi oldalakon, firkálgatnak munkahelyükön, vagy bambulják a televíziót otthon, telefonálgatnak, smseznek, azonban van jónéhány más jellegű stresszlevezető kikapcsolódási módszer is, mellyel érdemes megismerkednünk.

A felnőtt színezők használata tulajdonképpen segít aktivizálni a kreativitásért felelős jobb agyféltekét, amely pedig kihat a problémamegoldó képességünkre, emellett valóságos művészetterápiaként is emlegetik.

A színezés hasonlít a jobb agyféltekés rajzolási módszerre, ami szintén a kreativitásért felelős agyműködést segít aktivizálni.

A rajzolást és festést már régebben is alkalmazták pszichiátriai betegeknél, ugyanis megfigyelték, hogy e tevékenység során fejlődnek a kreatív energiák, ez pedig jó hatással van a felépülésükre.

A felnőtteknél ugyanúgy hatnak ezek a módszerek, mint a gyerekeknél: ösztönösen feloldódnak, megnyugodnak, kikapcsolnak.

A felnőtt színezők ötletével először egy brit grafikusnő, Johanna Basford rukkolt elő pár éve, mely lényegében hasonlít bármelyik kifestőhöz, csak jóval bonyolultabb alakzatokat, formákat tartalmaz.

A felnőtt színezők ötlete hatalmas népszerűségre tett szert, mely azóta is töretlen. Szakemberek szerint a felnőttek esetében a színezés sokkal több, mint szórakozás, hiszen kimondottan stresszoldó, nyugtató, meditatív hatású, s ezzel a színezők is egyetértenek. Egyes helyeken már különböző terápiák (pl. alvásproblémák esetén) eszközeként is alkalmazzák a színezést.

Ehhez a művészi élményhez nincs szükség arra, hogy különösebben tehetségesek legyünk, ettől függetlenül is megadja azt az élményt, amit keresünk. Egy szép, esztétikus dolog megalkotása mindig pozitív energiákkal tölti fel az embert.

A felnőtt kifestőkönyv használata a szakértők szerint nemcsak mentálisan, hanem fizikailag is jótékonyan hat a szervezetünkre, ugyanis színezés, festés közben egyfajta relaxált állapotba kerülünk, csökken a pulzusunk és a vérnyomásunk, s főleg a stresszhormonok szintje.

A színezés sokak számára a boldogság, a lecsendesedés, a megnyugvás egy lehetséges módja, egy alkotási folyamat, ami által levezethetik a rohanó hétköznapok feszültségeit.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tavaszi feltöltődés fontossága

Tavasz közeledtével ébredeznünk kellene pont úgy , mint a természetnek, de előfordul, hogy a tavaszi „kikelet” helyett, sokan bágyadtak, aluszékonyak, sőt sokan fejfájásról, szédülésről panaszkodnak.
Mára, már a tudomány is elismeri, „tavaszi fáradtság” létezik.