Call of Duty élőben – avagy a paintball extrém világa
- Dátum: 2021.05.13., 10:48
- Nagypál Bíborka Anna
- képek:pixabay.com
- adrenalin, extrém, festék, fiúk, izgalom, lövöldözés, paintball, sport
Sokan szeretik a lövöldözős játékokat, amiben fel kell venni a harcot az ellenséges csapattal és ki kell iktatni őket. Sokan érdeklődnek a háborús világ iránt, főleg fiúk, akiket érdekel a harcászat és a fegyverek működése. A háború átélésnek kicsit „barátságosabb alternatívája” a paintball, ami manapság nagy népszerűségnek örvend.
A paintball egy olyan extrém sport, ahol a játékosok fegyverei (markereknek nevezzük) zselatingolyókat lőnek ki, ezek szétpukkanásakkor festékfoltot hagynak. Igen fájdalmas, amikor valakit eltalál egy ilyen lövedék, több hétig lila-zöld-sárga foltok jelentkezhetnek a testen. Mindezek ellenére biztonságos sportnak tartják, sőt kevesebb sérülés szerezhető paintballal, mint a tenisszel.
A paintball egy amerikai eredetű sport, játszhatják kültéren és épületekben is. 1981-ben került megrendezésre az első játék 12 versenyzővel New Hampshire-ben. A játék neve „Zászlószerzés” volt, aminek első győztese az egyik kezdeményező, Ritchie White volt, aki megszerezte az összes zászlót egyetlen lövés nélkül. Az első szabadtéri paintball pálya New York államban épült Caleb Strong vezetésével. Később ő lett a PMI paintballgyártó cég igazgatója Charles Gainesszel közösen. A PMI gyakorlatilag megteremtette a paintball saját iparágát. Magyarország számos településén hoztak már létre helyeket paintballozni. Hazánkban a magyarországi paintball összefogását és nemzetközi képviseletét a Magyar Paintball Szövetség látja el. A Magyar Paintball Liga megalapítása nagy népszerűséget kölcsönzött az egész sportnak. A Liga minden évben Budapesten kerül megrendezésre és négy fordulóból áll.
Ha valaki paintballozni tervezne, akkor számos dolgot észben kell tartania. Manapság érdemes utánanézni és olvasni dolgoknak, hogy mire számíthat az ember, ne ott derüljön ki. Természetesen a pályákon szakemberek is informálják a harcolni vágyókat, hiszen első a biztonság!
A harctéren a maszkot mindig viselni kell, hiszen maszk nélküli találat komoly sérüléseket, maradandó károsodásokat okozhat. A harctéren szükséges „élesíteni” a fegyvereket, azon kívül használni szigorúan tilos, a puska csövét lefele tartjuk és nem szögezzük a másikra a pályán kívül. Aki pedig kiesett a játékból, köteles a fejére tenni a kezét, és a dead boxba menni a lehető legrövidebb úton.
Sokféle játékmód van, de a legáltalánosabb az, hogy csapatokba állnak a játékosok és másik csapat tagjait próbálják kiiktatni. Ez úgy lehetséges, ha háromszori találat ér valakit, vagy egyszer a fején (maszkján). A festékfoltoknak láthatónak és érvényesnek kell lenniük.
Érdemes zártcipőbe menni, a ruházatról sokszor az egyesület gondoskodik, de mindenképpen hosszú, mindent testrészt fedő öltözék a legmegfelelőbb. Hölgyeknek ajánlatos a mellvéd a kellemetlen fájdalmak megelőzése érdekében.
Nagypál Anna
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.