Menü

Pollenallergia gyógyszer nélkül

Mintha idén korábban elkezdődött volna a pollenallergia, én még áprilisban ennyit nem szenvedtem tőle, s sajnos vannak olyan eshetőségek, hogy valaki nem szeretne egyből gyógyszerhez nyúlni, vagy esetleg nem szabad (pl. mert kismama) ekkor kezd el az ember kutatni a természetes és gyógyszermentes alternatívák után.

Az ember szereti és várja a tavaszt, örül a színeknek, a virágoknak, a zöldövezetnek, azonban vannak, akiket megvisel a bizonyos növények okozta pollenkoncentráció, méghozzá nem csak annyira kell gondolni, hogy tüsszög kettőt, hanem arra, hogy a hőemelkedéstől kezdve az orrdugulásig, orrfolyásig, szemviszketésig és könnyezésig szinte minden légúti baja csőstül jön az emberre és rengeteg energiát kivesz belőle.

Érdekesség, hogy az immunrendszer működésére milyen hatással vannak a hormonváltozások. Nőknél például a menstruációs ciklus bizonyos szakaszaiban rosszabbodhatnak az asztma tünetei, de a serdülőkor, a várandósság és a menopauza során is változnak a panaszok.

Néhány tanács, ha pontosan tudod milyen borzasztó dolog, amiről beszélek.

Kerüld az alkoholt! Gyengíti az immunrendszert, ennek köszönhetően pedig csak súlyosbítja a tüneteket.

Szedj vitaminokat! Erősítve ezzel az immunrendszert.

Hanyagold a tejtermékeket. Ezek növelik a nyálkakiválasztást.

Sokat segít az ablakok, ajtók zárása, vagy érdemes pollenhálót felszerelni az ablakokra.

Szerezz be egy légszűrő orrfiltert, vagy maszkot, ami segít enyhíteni a tüneteket.

Takaríts gyakran, törölgess.

Moss hajat gyakran, cseréld az ágyneműt, mosd ki gyakran a ruhákat.

Létezik pollenallergia elleni gyógynövényes párna, érdemes tenni egy próbát.

Ne te vágd a füvet.

Próbálj inni pollenallergia elleni teákat, használj tengervizes orrsprayt. Utóbbit magad is elkészítheted otthon: oldj fel 2 teáskanál sót 250 ml melegvízben. Töltsd bele egy fecskendőbe, hajolj a mosdó fölé, és spricceld az orrodba a folyadékot.

Semmiképp ne teregess kint! A vizes ruha magába gyűjti a polleneket, amiket aztán a házba viszünk.

Több kutatás is igazolta, hogy bizonyos zöldségek, gyümölcsök és gyógynövények antihisztaminként viselkednek, így képesek csökkenteni a pollenallergia tüneteit. Ilyen például a csalán, az ananász, a C-vitamin. Fontos figyelni a keresztallergiára, aki például allergiás a parlagfűre, nem ehet görögdinnyét, mert erősíti a tüneteket.

Aki szeretné akár évekre csökkenteni az allergiás tüneteit, megpróbálkozhat immunterápiával, mely akár hosszú időre is megszabadíthatja a kellemetlen szénanáthás tünetektől.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?