Nézzek híradót vagy sem?
- Dátum: 2019.06.26., 10:30
- Martinka Dia
- arany középút, baleset, böngésző, elhízás, erdőtűz, értelmez, gyerekek, gyermekorvos, hatásvadász, híradó, hírfüggő., hírműsor, idegesít, információ, kisgyerek, műsor, műsorvezető, nassolás, néz, olvas, portál, pszichológus, reklámok, rezzenéstelen, robbantás, szakember, szörnyűség, tájékozatlan, tévé, világ, weboldal
Nem nézünk híradót, sőt már szinte tévét sem (maximum a főzős műsorokat nézem) mondván, hogy ne hallják-lássák a gyerekeink a hatásvadász esti showműsort, amit híradónak nevezünk, inkább a netes hírportálokon próbálok naprakész lenni, de ahogy szétnézek, el is megy a kedvem a böngészőtől. Boldog vagyok, és nem akarom idegesíteni magam ezzel a sok szörnyűséggel, ami a világban történik.
„Továbblépett a híresség eltitkolt barátnője”, tragédia Tusnádfürdőn”, „másodpercen múlt a kisfiú élete”, „a nyolcadikról ugrott ki egy kamasz Budapesten, azonnal szörnyethalt”, „családja előtt halt meg egy magyar fiú a medencében”, „súlyos baleset történt éjjel a Blahán”,„rákot diagnosztizáltak a népszerű magyar műsorvezetőnőnél”. Ilyen és ehhez hasonló szép híreket hallhatsz a rezzenéstelen arccal híreket olvasó műsorvezetőktől, riporterektől, ha bekapcsolod este a tévét. Nagyjából másból se áll az esti hírösszefoglaló, csak hogy ki halt meg, ki lopott meg kit, hol volt erdőtűz, földrengés, baleset vagy robbantás.
Ami nem rémhír, az politikai csatározás, vagy valami buggyant diéta, egy „fogadd el magad” pszicho rovattal és utána két süti recepttel. „Ellenállhatatlan, pihe-puha, túrós-meggyes süti, szétolvad a szádban” és „barackos-csokis-kekszes sütés nélküli desszert recept”. Szuper. Mindig jön valaki mondani, hogy éppen mit látott a híradóban, bár ne is mondanák! Aludni nem tudok egy esti hírműsor után.
A televízióban közzétett rengeteg információ és történés, hír, esemény pedig a gyerekekre különösen veszélyes! A televíziót önmagában nem lehet elítélni, hiszen számos előnyös tulajdonsága is van, a mai világban nem lehet elzárkózni tőle, azonban nagyon kell figyelni arra, hogy mikor néz tévét a kicsi, milyen műsort lát, egyedül tévézik-e, vagy felnőttek társaságában, akik segítenek értelmezni a látottakat. Sokan elfelejtik, hogy a gyerekek még nem úgy élik meg, amit a tévében látnak, mint a felnőttek.
Szakemberek (gyermekorvosok és pszichológusok) egyáltalán nem javasolják, hogy a három év alatti gyerekek - akárcsak kis mennyiségben is - tévét nézzenek. Azoknak a gyerekeknek, akiknek a szobájukban van tévé, rosszabb az olvasási-, matematikai- és felfogóképességük, mint kortársaiknak. Arról nem is beszélve, hogy a sokat tévéző gyerekek nem mozognak eleget, a reklámok pedig a nassolnivalók fogyasztására ösztönzik őket. Az elhízás és a sok tévézés közötti összefüggés is bizonyított tény.
Akkor most nézzünk híradót, vagy sem? Valahol meg kell találni az arany középutat. Nyilván hírfüggő sem szeretne lenni az ember, de tájékozatlan sem. Valahol az internetes hírportálokban látom a megoldást, ahol továbbgörgetek, ha túl sok a szörnyűség. A mi weboldalunkon viszont egész nyugodtan elidőzhetsz, nálunk garantáltan nem találsz szörnyűségeket!
Parlagfű és társai, avagy mit jelent a keresztallergia
A parlagfű ártatlannak tűnő növénykénk, ám amikor virágba borul, több ezer ember életét keseríti majd meg. A parlagfű veszély alapján Magyarország Európa legfertőzöttebb országának tekinthető, nálunk több millió ember érzékeny a parlagfűre.
Őszi lakástrendek és lakásdekorációk
Ahogy minden évnek, úgy minden évszaknak is megvannak a maga trendjei. Hamarosan közeleg az ősz, ami magával hozza egyedi stílusjegyeit, és színeit. Az alábbi cikkben néhány nyár végi beltéri stílust, lakberendezési tippet nézhetünk meg, amellyel otthonosabbá tehetjük környezetünket.
A kapor, mint gyógyhatású növény
A kapor mindenki számára ismerős, hiszen a magyar konyhában elengedhetetlen fűszer. Pedig nem csak fűszernövény, hanem számos gyógyhatással bíró zöldellő.
A zene hatással van a növényekre
Bár a növények nem rendelkeznek kifejezetten a hangok érzékelésére alkalmas szervvel, a hanghullámokat tökéletesen érzékelik. A hanghullámok rezgései pedig a megfigyelések szerint felgyorsítják az úgynevezett protoplazmatikus mozgást, amely fokozza a növények sejtalkotását. Ez pedig hatással van a növények egész rendszerére, így az ásványi anyag tartalom is megnövekedhet a stimuláció hatására, így erősebb és nagyobb lesz a zenehallgató növény.
Hova vihetjük a megunt könyveinket, ha kell a hely az újaknak?
Ha úgy gondoljuk, hogy mi már nem fogjuk elolvasni a régi könyveinket, attól még ne dobjuk ki ezeket, hiszen más örülni fog nekik.