Nézzek híradót vagy sem?
- Dátum: 2019.06.26., 10:30
- Martinka Dia
- arany középút, baleset, böngésző, elhízás, erdőtűz, értelmez, gyerekek, gyermekorvos, hatásvadász, híradó, hírfüggő., hírműsor, idegesít, információ, kisgyerek, műsor, műsorvezető, nassolás, néz, olvas, portál, pszichológus, reklámok, rezzenéstelen, robbantás, szakember, szörnyűség, tájékozatlan, tévé, világ, weboldal
Nem nézünk híradót, sőt már szinte tévét sem (maximum a főzős műsorokat nézem) mondván, hogy ne hallják-lássák a gyerekeink a hatásvadász esti showműsort, amit híradónak nevezünk, inkább a netes hírportálokon próbálok naprakész lenni, de ahogy szétnézek, el is megy a kedvem a böngészőtől. Boldog vagyok, és nem akarom idegesíteni magam ezzel a sok szörnyűséggel, ami a világban történik.
„Továbblépett a híresség eltitkolt barátnője”, tragédia Tusnádfürdőn”, „másodpercen múlt a kisfiú élete”, „a nyolcadikról ugrott ki egy kamasz Budapesten, azonnal szörnyethalt”, „családja előtt halt meg egy magyar fiú a medencében”, „súlyos baleset történt éjjel a Blahán”,„rákot diagnosztizáltak a népszerű magyar műsorvezetőnőnél”. Ilyen és ehhez hasonló szép híreket hallhatsz a rezzenéstelen arccal híreket olvasó műsorvezetőktől, riporterektől, ha bekapcsolod este a tévét. Nagyjából másból se áll az esti hírösszefoglaló, csak hogy ki halt meg, ki lopott meg kit, hol volt erdőtűz, földrengés, baleset vagy robbantás.
Ami nem rémhír, az politikai csatározás, vagy valami buggyant diéta, egy „fogadd el magad” pszicho rovattal és utána két süti recepttel. „Ellenállhatatlan, pihe-puha, túrós-meggyes süti, szétolvad a szádban” és „barackos-csokis-kekszes sütés nélküli desszert recept”. Szuper. Mindig jön valaki mondani, hogy éppen mit látott a híradóban, bár ne is mondanák! Aludni nem tudok egy esti hírműsor után.
A televízióban közzétett rengeteg információ és történés, hír, esemény pedig a gyerekekre különösen veszélyes! A televíziót önmagában nem lehet elítélni, hiszen számos előnyös tulajdonsága is van, a mai világban nem lehet elzárkózni tőle, azonban nagyon kell figyelni arra, hogy mikor néz tévét a kicsi, milyen műsort lát, egyedül tévézik-e, vagy felnőttek társaságában, akik segítenek értelmezni a látottakat. Sokan elfelejtik, hogy a gyerekek még nem úgy élik meg, amit a tévében látnak, mint a felnőttek.
Szakemberek (gyermekorvosok és pszichológusok) egyáltalán nem javasolják, hogy a három év alatti gyerekek - akárcsak kis mennyiségben is - tévét nézzenek. Azoknak a gyerekeknek, akiknek a szobájukban van tévé, rosszabb az olvasási-, matematikai- és felfogóképességük, mint kortársaiknak. Arról nem is beszélve, hogy a sokat tévéző gyerekek nem mozognak eleget, a reklámok pedig a nassolnivalók fogyasztására ösztönzik őket. Az elhízás és a sok tévézés közötti összefüggés is bizonyított tény.
Akkor most nézzünk híradót, vagy sem? Valahol meg kell találni az arany középutat. Nyilván hírfüggő sem szeretne lenni az ember, de tájékozatlan sem. Valahol az internetes hírportálokban látom a megoldást, ahol továbbgörgetek, ha túl sok a szörnyűség. A mi weboldalunkon viszont egész nyugodtan elidőzhetsz, nálunk garantáltan nem találsz szörnyűségeket!
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?
Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.
Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.