Menü

Most már buktuk a nyári formát

Ez sajnos tény. Fogadd el. Már nem fogunk az idei nyárra drasztikus változást elérni, viszont jó hír, hogy az életmódváltást mégiscsak ilyenkor a legkönnyebb elkezdeni, hiszen az étvágyunk a meleg miatt csökken, könnyebb ételeket kívánunk és rengeteg friss zöldség, gyümölcs áll rendelkezésünkre a természetből, valamint a sok folyadékot is könnyebben visszük be ilyenkor a szervezetünkbe. A nyári alak télen készül, mégis vannak azonban, akik az utolsó mentsvárként még belefognak egy-két nullkalóriás rettenetbe, nulla szénhidrátos őrületbe, vagy víznapokba, böjtölésbe, egyoldalú étkezésekbe. Gyors megoldásnak tűnik, azonban csak újabb melléfogások a sok sikertelen próbálkozás listáján.

A koplalások nemcsak a legrosszabb diéta-bakik, hanem még a hízással is fenyeget, hiszen ki ne csippentene le egy kis lángost, meg nyalna el egy fél gombóc fagyit a strandon, mikor egész nap koplaltunk. Így fogyás helyett még plusz kilókat is fel lehet szedni, miközben azt hiszed, te alig eszel, mindent jól csinálsz.

A koplalást sok fiatal lány megfejeli egy esti „ereszdelahajam” bulival, ahol folyik a pezsgő, vagy koktélozgatnak a barátnőkkel a nyaralóban, miközben észrevétlenül hatalmas mennyiségű kalóriabombát pusztítanak el, mérhetetlen sok cukorral leöblítve. Mert ha egész nap koplaltunk és még salátát sem ettünk, akkor a két üveg pezsgő és a koktél belefér.

A „mozgás helyett inkább nem eszünk módszer” sem a legokosabb tanács bölcs barátnőidtől. A sport az egészséges élet része és nem koplalással kompenzáljuk a lustaságunkat. Ilyen időben vétek nem sportolni a szabadban! Az izzadással nem feltétlen fogyunk! Erős tévhit. Izzadok a kocsimban hazafelé a munkából, vagy a Balaton parton, de az mégsem ugyanaz, mint 60 perc futás, szobabicikli, vagy elliptikus tréner.

Krumpli helyett salátát eszel, mert tudod jól, hogy az egészséges, viszont leöntöd a strandon a gyros-táladat a zsíros, cukros öntettel, amivel megkínálnak. Hiba! Nem iszol eleget, vagy amit megiszol, az is szénsavas, cukros energiaital, kávé vagy cukrozott gyümölcslé tetszetős csomagolásban. Ne dőlj be ezeknek! Citromos víz, limonádé édesítővel, vagy behűtött cukrozatlan jeges tea a legjobb választás!

Egy nap csak egyszer eszel, de akkor háromszor annyit. Ez pláne hiba a diéta során. Lehet, hogy a kánikulában napközben nem kívánunk ételt, de ennek az az ára, hogy este nyolckor a második pótvacsorán behozzuk egy evéssel a „lemaradást”. Együnk napközben többször keveset!

Csak azért nem jobb, mert vegán és nem is fogyókúrás. Nem biztos, hogy minden egészséges, sőt fogyasztó, amire az van írva, hogy vegán. Néhány ilyen süti több zsírt, cukrot és kalóriát tartalmazhat, mint egy hagyományos csokis keksz. Nem szabad minden divatot ész nélkül követni, nem biztos, hogy célravezető.

A diétabakik sorát mivel folytatnád? Biztos vagyok benne, hogy nem fogytunk még ki a lehetőségekből, de vigyázz, hogy ne kövesd el őket a jövőben!

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.