Menü

Vidd vissza azt a kávéscsészét…

Akár a mostantól aktuális nyári szezonális munkákról, akár főállás kereséséről beszélünk, mindenképp fontos, hogy – egy jó önéletrajz után - az állásinterjún is a lehető legkedvezőbb benyomást keltsd. Meg kell róla győznöd a felvételiztetőket, hogy érdemes téged választaniuk, és te vagy a megfelelő emberük az állásra! Egy felvételi elbeszélgetésen nagyon sok minden számít! Az sem mindegy, hogy iszod a kávét…

Egy állásinterjún mindenféle módszert bevetnek a jelentkezők azért, hogy a legjobb oldalukat mutassák és övék legyen a vágyott munka. Valószínűleg akkor kelted a legjobb benyomást, ha önmagadat adod, nem érdemes megtanult szerepeket játszani, betanult szövegeket előadni, hiszen nem leszünk hitelesek. Nagyon fontos, hogy mosolyogjunk, jókedvűek legyünk, hiszen a mosoly olyan pályázó benyomását kelti, akivel öröm együtt dolgozni, nem stresszes, nem ideges.

Érdemes az állásajánlatra úgy készülni, hogy otthon összeállítunk egy vázlatot a fejünkben arról, hogy mit emelünk ki a tanulmányainkból, a szakmai tapasztalatunkból és a személyes kompetenciáinkból. A motiváció kérdéskörre frappáns válasszal álljunk elő, a cégeknek olyan emberre van szükségük, aki hosszú távon kitart, a megfelelő motiváció kulcsfontosságú a munkaerő kiválasztásakor. Legyen a zsebünkben kerek indokunk, megfelelő motivációnk, mert ez (is) egy fontos ütőkártya.

Majdnem elfelejtettem, pedig kezdhettem volna azzal is, hogy mindenképp tájékozódj a cégről, a felvételi interjú előtt. Keresd meg a cég weboldalát és gyűjts információkat: mi a fő profilja, mikor alapították, ki az ügyvezető, s melyek a legismertebb termékei.

A bér kérdése kicsit kellemetlennek tűnhet, kínos kérdés, pedig nem kell álszentnek lenni, a fizetési igény kérdése pedig (jó esetben) egészen biztosan felmerül majd az elbeszélgetésen. A cégek szeretik, ha először az álláskereső teríti ki a lapjait és ő mond konkrét számokat. Érdemes utánajárni és utánanézni az adott beosztással járó bér aktuális összegének és egy megközelítőleges nagyságrendet kimondani. Olyan számot mondj, ami a vágyott bérnél egy picit - körülbelül 10-20 százalékkal - magasabb.

Nem említettem, mert alapdolog, hogy egy percet sem késünk, megfelelő öltözékben érkezünk és nálunk vannak személyes irataink, okmányaink. Nem rágózunk és lenémítjuk a mobiltelefonunkat. Ha ezen feltételek valamelyike esetleg nem teljesül, az nagyon rossz bemutatkozás és bukhat a mutatvány.

Egyébként lehet, hogy a siker olyan tényezőkön múlik, melyre nem is gondolnál. Egy ausztrál cég furcsa módon tesztelte a leendő dolgozóit - olvastam ma a világhálón. Kávéval kínálta őket, majd arra volt kíváncsi, a pályázók közül hányan ajánlották fel azt az udvarias gesztust, hogy visszaviszik a kávéscsészét a konyhába. „Fejlesztheted a készségeidet, bővítheted a tudásodat, de a hozzáállásodról a kávéscsészeteszt árulkodik” – közölte a cég vezetője. Nos, a következő állásinterjún mindenesetre ajánld fel, hogy visszaviszed a kávéscsészéd! Lehet, hogy tényleg ezen múlik. Sok sikert!

Karácsonyi szimbólumok

Az életünk, lelkünk, lakásunk decemberben ünnepi díszben várja a karácsonyt. Az otthonunk, a kert, a lakás, a szobák, az ablakok, a fenyőfa, a ruházatunk, a munkahelyünk és a legtöbb üzlet, bevásárlóközpont is karácsonyi pompával ragyog. Vajon ismerjük, hogy ezek a szimbólumok, díszek, dekorációk milyen jelentéssel bírnak?

Tűzveszély a lakásban! Mitől lehet veszélyes az advent?

Minden évben több tucat lakástűz ad munkát a tűzoltóknak ünnepekkor. A legtöbb tűz adventi koszorúkból és karácsonyfákból keletkezik, de hasonlóképpen veszélyesek az óvatlanul elhelyezett karácsonyi dekorációk is.

Elment a hangod? – Így kezeld

Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.

Idén is lesz Mikulásgyár!

November 29. és december 21. között megrendezik ismét programjaikat a Mikulásgyár dolgozói, szervezői, hogy segítsenek a rászoruló gyerekeken!

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.