Menü

Hajápolási kisokos nyárra

Legyen rövid, legyen hosszú, a hajunk az év minden napján komoly hatásoknak van kitéve a szervezeten kívül és belül egyaránt. Téves azt gondolni, hogy csak a külsőleg felvitt balzsamok és/vagy samponok használatával megoldottuk a hajápolás kérdését. Nyáron ez fokozottan igaz. A napsütés, az izzadás, a fokozott por és szárazlevegő bizony megnehezíti a hajformálást, hajlakkok használatát, mely szintén gondot okozhat a későbbiekben. Mitől is védjük lombkoronánkat, és hogyan?

Napfény

Vélhetően az eredeti vörös és szőke hajú illetők most felsóhajtanak, hiszen köztudott, hogy a két típus nyáron éli legszebb hajszínű világát. A vörösek még vörösebbek lesznek, a szőkék még szőkébbek, de még a barna hajúak is kivilágosodnak, melyet nagyon sokat szeretnek. Igen ám, azonban ez nem megfelelő odafigyeléssel komoly károsodást okoz a hajszerkezetben. Alapból érzékeny fejbőrünk hasonlóan le tud égni, mint bármely érzékeny testrészünk (arc, váll, nyak, stb.), ez pedig károsíthatja a hajhagymákat is. Ráadásul a hajvégek kiszáradása és a haj kifakulása gyakori velejárója a napozásnak, vagy a fejfedő nélküli sűrű napon tartózkodásnak.

Mit lehet tenni? A kalapok és kendők nem csak a hajunkat és a fejbőrünket védik, de minket is a napszúrástól. Tény, sokan nem kedvelik a fejfedőket ilyenkor, hiszen melegük van alatta, megizzadnak, de könnyebb a kissé megizzadt homlokot letörölni, mint sem napokig ágyba kényszerülni a napszúrástól. Ráadásul a hajunk is meg fogja köszönni, hogy nem tettük ki állandó tűző napnak, fényessége és egészsége a nyár végéig kitart majd.

Sós víz

Ma már nem feltétlenül szükséges egész a tengerpartig mennünk, ha a sós víz és a hajunk szeretne találkozni egymással. Egyes fürdőkben már alakítottak ki medencéket tengerparti hangulatot imitálva, valamint az utóbbi időben egyre népszerűbb a „beachwaves” frizura, mely a lágy, tengerparti loknikat testesíti meg. Utóbbihoz számos terméket gyártottak már, mely valódi sós vizet is tartalmaz. A hajvégekre való szárító hatása szinte egyértelmű, így érdemes csínján bánni a használatával. Ha pedig a valódi tengerparton sikerül sütkéreznünk, a hajunk ápolását érdemes a legmagasabb szinten művelni.

Mit tegyünk a sós víz ellen? Elsősorban nagyon fontos figyelmet fordítani a só megfelelő kimosására a tincsek közül, egyből a lubickolás után. Egyes praktikákkal akár megelőzhető is a károsodás, melyben nagy szerepet játszik a halolaj. Mint kívülről beledörzsölve, mind kapszulaként belülről szépítve megtartható a haj természetes szépsége. Ha pedig nem szeretnénk a tengerben csak nyakig úszni, és nem bánjuk, ha víz éri a hajunkat, akkor érdemes előtte a hajvégeket halolajjal bekenni, mely védőréteget képez a külső hatások ellen.

Hajszárítás

A hajszárítás és a meleg hő bármilyen technikával is történjen, legtöbbször káros a hajra. Télen sajnos a kinti hideg idő miatt javallott a hajszárítás egy alapos hajmosás után, hiszen komoly egészségügyi problémákat is okozhat félig vizet hajjal kiszabadulni a házból. Nyáron azonban, ha épp nem 5 napos esőt kapunk a nyakunkba, bízzuk a természetre a szárítást! Ne a közvetlen napon tegyük ezt, a szoba vagy az árnyékos utca kellemesen elviselhető levegője helyettünk teszi a dolgát. Szintén érdemes kerülni a hajvasalást, hajgöndörítést, mert a melegtől csak sokkal jobban izzadunk, a hajunk gyorsabban zsírosodik, amelyet újra megszárítva egy ördögi kör részesei lehetünk. Vannak helyzetek, melyek megkövetelik az ápolt és gondozott külsőt, ez esetben igyekezzünk a leghűvösebb, legkevésbé párás helyiségben elvégezni a teendőket. Minden másra ott a természet.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Ingyenes mammográfiás emlőszűrés is lesz Kapolcson, a Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál ideje alatt idén nemcsak kulturális élményekkel gazdagodhatunk, hanem az egészségünkért is tehetünk. 2025. július 25-én, pénteken a Novartis Hungária Zrt. támogatásával ingyenesen lehet mammográfiás emlőszűrést igénybe venni Kapolcson. A vizsgálatra fesztiváljegy nélkül is be lehet jelentkezni. Olyan 40 és 65 év közötti nőket várnak – legyenek akár helyi lakosok, vagy fesztiválozók –, akik az elmúlt egy évben nem vettek részt ilyen szűrésen.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?