Egészségünk megőrzése, fesztivál közben is!
- Dátum: 2018.06.27., 21:26
- alkohol, buli, bulizás, egészség, étkezés, fesztivál, fesztiválszezon, gyomor, gyorsbüfé, gyros, hamburger, hideg, máj, mozgás, tánc, vese, zene
Ha fesztiválozni mész, mindegy, melyikről van szó, sosem az lesz a legfontosabb, hogy egészséges ételeket egyél, vagy ne fogyassz alkoholt, és még csak nem is a sport fog a fejedben járni. Pedig, néhány egyszerű szabály betartásával enyhítheted a károkat.
Óvd a tested a meghűléstől! A sátradat igyekezd melegen tartani akkor is, ha hűvös van. A tested ,egy idő után hozzászokik az alacsonyabb hőmérséklethez, így nem érzed majd annyira, ha fázol, de attól még szükséged van egy viszonylag állandó melegre, hogy ne fázz meg. A kötött és horgolt pulóverek divatosak az idei fesztiválokon, és nemcsak jól néznek ki, de jobban is tartják a hőt, mint a vékony vászonruhák. Tegyél néhányat a bőröndödbe, ártani nem fog!
Fontos pont :az étkezés. A fesztiválon enni nem olcsó mulatság, főleg nem akkor, ha az ember minőségi (vagy legalábbis a többinél jobb) ételre vágyik. Hot dog, hamburger és gyros általában található a kínálatban, ezen felül azonban kevés dolog fér bele a napi keretbe. Ha hamburgert vagy gyrost eszel, próbálj olyan helyet keresni, ahol kézműves verzió is fellelhető. Meglehet, hogy így egy kicsit többe fog kerülni, viszont nagyobb a valószínűsége, hogy rendes, friss húsból és zöldségekből készítették. Ha egy kicsit lefaragsz az alkoholra szánt keretedből, az pont kifutja a többletet, amit az étkezésed okoz.
Hagyj pihenőt a szervezetednek! Az alkoholfogyasztás elkerülhetetlen, és nyilván senki sem igyekszik azon, hogy leredukálja. Viszont nagyon megterhelő a májnak, vesének és a gyomornak is a rohamszerű ivás, különösen, ha napi rendszerességgel fordul elő. Ha egész héten bulizol, tarts az ivós napok mellett alkoholmentes napokat is, legalább egyet, két alkoholos nap között.
Mozogj! Természetesen a koncertek nemcsak azért jók, mert jó zenét hallhatsz, hanem azért is, mert a zenére táncolni, ugrálni is lehet. Ez pedig több ledolgozott kalóriát jelent, ráadásul az agyad is később fog elfáradni, a folyamatos mozgás miatt, ezért akár az egész hetet is végigpörögheted és táncolhatod.
A fesztiválokon tehát ugyanúgy vigyázhatsz az egészségedre, így a jó szórakozás nem megy az egészség rovására.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?