Menü

Diploma után – II. rész

  • Dátum: 2014.07.11., 21:44

Lediplomáztál, megküzdtél érte, megkönnyezted kicsit a sikert, de másnap már el is felejted. Tele van a fejed rengeteg kérdéssel, amiből az első mindjárt az, hova tovább?

Diploma után két lehetősége van az embernek, vagy állást keres, vagy mesterszak után néz, azaz megszerzi a régi egyetemi diplomának számító képesítést.

A második rész az állás keresés nehézségeiről és viszontagságairól szól. Amíg gyerekek vagyunk, a szüleink hangsúlyozzák, tanulj, mert anélkül nem mész semmire. Fiatalkorban az érettségi a legfontosabb, mert anélkül nem viszed semmire. Érettségi után persze jön a diploma, mert anélkül nem viszed semmire. Aztán ott állsz a diplomaátadó után, hogy oké, most már viszem valamire, de hogyan?

A legtöbb diplomásnak ilyenkor még szakmai tapasztalata sincs, hiszen az alapszakok többségéhez még a féléves szakmai gyakorlat teljesítése sem kötelező, példának okáért a  gazdálkodás menedzsment szak 7 féléves, ami magában foglal egy félév kötelező szakmai gyakorlatot, míg az emberi erőforrás gazdálkodás alapszak 6 féléves, nincs szakmai gyakorlat. Pályakezdőként tehát elég sokszor szembesülünk olyan akadályokkal álláskeresés során, hogy elvárnak minimum 3-5 év szakmai tapasztalatot egy adott pozíció betöltéséhez mi pedig ott állunk diplomával a kezünkben nulla szakmai gyakorlattal.

Van olyan, hogy ez a legkisebb probléma, a többség még csak nem is olyan területre tud elhelyezkedni, amit tanult, sokszor teljesen más szakterületen dolgozik, attól függően, hova veszik fel. Logisztikusból lehet marketinges, mérnökből szállítmányozási asszisztens, de legtöbbször csak valamilyen titkári/adminisztrátori munkakörben tudunk elhelyezkedni szakmai tapasztalat nélkül. Ha szerencsénk van, olyan céghez tudunk bekerülni, ahol van előrelépési lehetőség és a felsőbb vezetők nem féltékenykedve, a saját bőrüket féltve nem léptetik elő a fiatal pályakezdőket,  de hallottam már olyan esetről is, hogy inkább kirúgták az illetőt, mert túl jól végezte munkáját és a főnöke féltette a pozícióját.

Nem lesz egyszerű állást találni, hiába az érettségi, a diploma, gyakorlati tudás nélkül kevés olyan vállalat van, aki bevállalja a friss diplomást. Pedig, ha belegondolunk, nekik is lenne legalább egy előnye a dolognak, hiszen olyanná formálhatja a fiatal pályakezdőt, amilyenné szeretné, nem befolyásolnák máshol szerzett tapasztalatok.

Fotó:
pixabay.com

Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.

Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.

A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.

A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.