Menü

Mire jó a meditáció?

  • Dátum: 2014.06.27., 21:01

A meditáció voltaképpen nem más, mint egyfajta befelé fordulás, önmagunk mélyebb megismerése, ami sok szempontból hasznos lehet, az élet több területén kamatoztatható.

Aki képes befelé fordulni, jól ismeri magát, saját határait, az képes kihozni magából a maximumot. Emellett képes elérni azt a megfelelő harmóniát az élet különböző területein is. Van, akinek ez könnyebben megy, míg másoknak nehezebben.

Elsősorban az utóbbiaknak segíthetnek az olyan módszerek, mint a jóga, vagy egyéb meditációs gyakorlatok.

A meditációnak számos pozitív fizikai változást tulajdonítanak, úgy, mint a szív és az érrendszer erősödését, az immunrendszer karban tartását, az agy működésének serkentését. Ugyanakkor a legfontosabb az, hogy növeli a kiegyensúlyozottságot, segít megszüntetni a stresszt, a többi dolog csak ezután, ebből következik.

A meditációs során elsajátított magatartásformák segítenek az élet más területein is, ilyen például a tudatosság, a tisztánlátás és a döntésképesség. Ezek olyan dolgok, amellyel rengetegen küzdenek nap, mint nap.

A meditálás nem bonyolult dolog, sok embernek azonban, ahogyan említettük, mégsem megy egyszerűen. Ez a mai rohanó világban nem is csoda. Erre vannak a szakemberek, akik tanácsaikkal, vagy óráikkal helyes irányba tudják terelni a befelé fordulni kívánó ember (belső) útját.

Fotó:
pixabay.com

Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.

Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.

A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.

A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.