A bevásárlásnál kezdődik
- Dátum: 2014.04.28., 20:27
- áru, Bevásárlás, címke, egészséges, termék
Nem lehet elégszer hangsúlyozni azt, hogy már a bevásárlásnál érdemes tudatosan keresni a megfelelő termékeket. Már ha az egészséges életmód a célunk.
Nem kell szakértőnek lenni, csak egy kis odafigyelés szükséges. Mennyi cukor, mennyi zsír, mennyi adalékanyag van a megvásárolni kívánt ételben, vagy italban? Rengeteg azonos termék közül kell választani, és a legtöbb esetben egyáltalán nem mindegy, hogy melyik típus/márkát emeljük le a polcról.
Persze nincs könnyű dolgunk. Az átlagosnál kicsivel is rosszabbul látók konkrétan egy nagyítót is vihetnek magukkal a szupermarketbe, hiszen nagyon sok terméken miniatűr betűkkel található meg az, hogy pontosan mit is tartalmaz. Van, hogy nemcsak kicsik a betűk, hanem egész egyszerűen nagyon nehéz eligazodni az ismertetőnek (?) szánt sorokon, ábrákon. Az is zavaró lehet, hogy a címkén feltüntetett energia- és tápanyagértékek egy, az adott terméknél kisebb adagban, például 100 grammban megadva szerepelnek, természetesen azokat a számokat így azonnal szorozni kell.
Ha azonban ismerjük ezeket a buktatókat, számos értékes információra lelhetünk a csomagoláson. Például azt, hogy az adott árucikk mennyi feldogozott, finomított alapanyagot tartalmat, milyen adalékanyagok (közismertebb nevükön: E-k) vannak benne. Vagy azt, hogy állunk a már említett energia és tápanyag (energia, fehérje, zsír, szénhidrát, élelmi rost) terén. Segíthet az Irányadó Napi Beviteli Érték, persze a saját szükségletünket is ismernünk kell. Attól, hogy valami light, vagy diet nem biztos, hogy egészségesebb, mint a hagyományos, sőt. Ezeknél a termékeknél sem szabad kihagyni a címke ellenőrzést.
Fotó:
pixabay.com
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!