Menü

Ezt próbáld ki! - tenisz

A tenisz komoly hagyományokkal rendelkező, népszerű és nagyon egészséges sport, ugyanakkor a legtöbb helyen rajta van a „túl drága” bélyeg. Nézzük, így van-e?

Teniszt rengetegen néznek, és sokan űznek, de az előbbi szám – legalábbis Magyarországon – mindenképpen jóval magasabb.

Érdekesség, hogy a tenisz mai formája egyfajta francia-angol koprodukció. Azaz a játék francia eredettel rendelkezik, de Angliában fejlődött azzá, amit ma ismerünk. A 19. század második felében alakultak meg az első klubok, és a sportág nagyon gyorsan növelte népszerűségét. Az a fajta kívülállósság, különcség, amelynek bizonyos része ma is tapasztalható, is ebből a korból ered, a tenisz az arisztokrácia sportja volt, és egy jó ideg nem is nagyon engedtek versenyeik közelébe másokat.

Az elmúlt évtizedek persze már másról szólnak, a tenisz közkedvelt sport lett, megnőtt az amatőrök száma, voltaképpen minden korosztály, minden társadalmi réteg űzheti. A problémát elsősorban a pályák korlátozott száma jelentheti, s ez persze a költségeket is növeli. Mert maga a felszerelés egyébként nem különösebben drága. A pályabérlést és az oktatást azonban nem mindenki engedheti meg magának, a nyári időszakban viszont több a lehetőség a sport elkezdésére, gyakorlására.

Érdemes, mert a tenisz sokoldalúan fejleszt, növeli az állóképességet, javítja a ritmusérzéket és az egyensúlyt. Az előnyeit sorolva mindenképpen megemlítendő a sportág társasági jellege, különleges hangulata, valamint az sem elhanyagolható, hogy a sérülésveszély sem számottevő.

Már öt-hat éves korban el lehet kezdeni, valamint idősebbek is bátran űzhetik és űzik is bizony.

Fotó:
pixabay.com

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?

Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.