Menü

Medvehagyma szez-ON

Tavasz, zöldellő erdő, kezd életre kelni a természet, ennek egyik hírnöke a medvehagyma, ami egy egészséges és szuper finom növény.

Kutya a családban

Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.

Mikor szabad szedni anthisztamint, és mikor nem?

A patikákban több antihisztamin vény nélkül is megvásárolható, ám bizonyos készítményekhez csak receptre lehet hozzájutni. Az antihisztamin-tablettát a legtöbb esetben nem önállóan szedjük, rendszerint használunk mellette orrspray-t vagy szemcseppet is a szénanáthás tünetek enyhítésére. Ha orvos írja fel az antihisztamint, akkor több készítmény kombinációjából a tünetek kezelésére legoptimálisabb terápiát állítja össze.

Nem mindegy melyik orrpsrayt mire használjuk!

A változékony időjárás - a hűvös reggelek és melegebb délutánok - miatt és a pollenszezon okán mostanában egyaránt kínlódunk a nátha és az allergia tüneteivel. De milyen orrspray-ket érdemes használni a tünetek ellen?

Állandóan folyik az orrunk?

Az elhúzódó orrfolyás gyakran előforduló panasz, melynek kiváltó okait fel kell mielőbb térképezni, kezelése enélkül nem megy. Hogy mik lehetnek a gyakori kiváltó okok és mit tehetünk orrfolyás ellen, szakértőktől megtudjuk.

Szemszárazság okai és tünetei

Ha a könnyek különböző elemeit termelő mirigyek nem működnek megfelelően, nem termelnek elegendő vizet, olajat vagy nyálkát, akkor szemünk kiszáradhat. A felmérések szerint a szemszárazság tüneteitől a lakosság 20-30 százaléka szenved, de az idősebbek körében ez az arány 50-60 százaléka is lehet, de gyakorlatilag bármi kiválthatja, és bármely életkorban előfordulhat.

Vigyázat, jön a parlagfűszezon!

A parlagfű veszély alapján Magyarország Európa legfertőzöttebb országának tekinthető, nálunk több millió ember érzékeny a parlagfűre, ennek 1/3-a súlyos allergiás.

Megelőzhető-e az ételallergia?

Egy baba hozzátáplálásának kezdete hatalmas mérföldkő mind a szülő, mind a baba számára. Rengeteg kérdés merül fel közben, és hamar előkerülnek az allergia lehetőségei is. Melyek azok, amelyek a leggyakrabban előfordulnak? Hogyan lehet őket megelőzni?

Bőrreakciók szúnyogcsípésre

Nyáron kivétel nélkül mindenki találkozik szúnyogokkal, azonban nem mindenki reagál a csípésükre ugyanúgy. Mutatjuk, milyen reakciót válthat ki a szúnyogcsípés.

Az astragalus gyökér előnyei

Az astragalus gyökér egy a kínai természetgyógyászatban alkalmazott gyógynövény. Kínai csüdfű, baktövis vagy huang qi néven is ismert. Csodanövényként tartják számon, ezt az is bizonyítja, hogy több ezer éve használják hatásosan gyógyszerként és természetes étrend-kiegészítőként.

Megbetegíthetnek a házikedvenceink?

Pár hete vettünk egy törpehörcsögöt, mely a gyerekeim nagy kedvence lett, s egyrészt örülök, hogy megtanulnak gondoskodni egy kis állatkáról, felelősséget tanulnak, azonban másrészt aggasztónak tartom azokat a betegségeket, melyeket néhány házikedvencünk okozhat, többek között egy a kis maréknyi szőrgombóc, a hörcsögünk is. Nézzük mi az a 4 legsúlyosabb betegség, amit elkaphatunk a házikedvencektől.

Nátha vagy szénanátha?

A szénanátha és a nátha közti különbségek néha nehezen ismerhetőek fel, pedig fontos, hogy a betegek meg tudják különböztetni, ugyanis az idejében elkezdett kezeléssel a panaszok és tünetek nagy része mérsékelhető.

Anafilaxia, vagy anafilaxiás sokk, amit tudni kell

Sok ember életét megnehezítik a különböző allergiás reakciók, melyekkel szervezetünk válaszol a számára tűrhetetlen behatásokra. Ezek közül az egyik legveszélyesebb az anafilaxia.

Kinőheti a gyerekem a tojásallergiát?

Magyarországon a tej mellett a tojás az egyik leggyakoribb ételallergén a gyerekek és a felnőttek körében is.

Teendők kullancscsípés esetén

Amikor végre az időjárás lehetővé teszi a számtalan szabadtéri programot, akkor olyan kellemetlenségekkel nézünk szembe, mint a pollenallergia, a csípések vagy a kullancsinvázió.
Szeretnék arról írni, mit tehetünk a kullancscsípés ellen, illetve hogyan kell eljárnunk kullancscsípés után.

Mire való a sópárna?

A sópárna használata, jótékony hatásai már rég foglalkoztatnak, mivel családunkban a légúti megbetegedések, allergia, asztma igen gyakran van jelen, ezért is érdekel, hogy a sót miért kezdték el gyógyászati célokra használni, mennyire hatásosak a sóbarlangok, sószobák, sófalak.

Torokfájás vagy allergia? Mutatjuk a különbséget

Nemcsak légúti fertőzés, hanem egy nem megfelelően kezelt légúti allergia következtében is jelentkezhet kellemetlen, kaparó érzés a torokban.

Mire jó a sóbarlang?

Nem is hinnénk mennyi pozitív egészségügyi hatása lehet a sós levegőnek, legyen szó asztmáról, reumáról vagy éppen légúti megbetegedésről.

A kezeletlen allergia veszélyei

Az elhanyagolt és kezeletlen allergia szövődményeket okozhat, illetve újabb betegségeket és allergiákat, ezért szénanáthás tüneteinket már a pollenszezonban vagy azt megelőzően fontos kivizsgáltatni.

A tavaszi allergiák elkerülhetetlenje: a pollenallergia

A tavaszt általában rengeteg ember várja, hogy végre felfrissüljünk mi is, valamint a természet is, és véget érjen a téli hideg, (ha még ténylegesen hideg van). Ám amikor a fák és a különböző lágyszárúak is virágba borulnak, akkor sokan küzdenek allergiás tünetekkel a különböző pollenek miatt. Az alábbi írásban arra keresem a választ, hogy hogyan tehetjük elviselhetőbbé ezt az időszakot, valamint, hogy mit tehetünk a pollenallergiák ellen?

Erre figyelj tavasszal, ha kutyával élsz együtt

A tél egy nyugodtabb, lelassultabb időszak az állatok számára is, hiába visszük őket futtatóba, vagy sportolni magunkkal, azért mégis csak hidegebb, lakásban pihenősebb napokat élnek ők is át. Ám amikor jön a felmelegedés, több időt töltenek a szabadban, ami egész szervezetükre, egészségükre hatással lesz.

Házipraktikák poratkák ellen

A poros lakás, a takarítás hiánya, nem csak a koszos környezetet növeli, hanem az ezzel járó atkák elszaporodását is, ami semmiképpen sem egészséges az emberi szervezet számára. Íme, a trükkök, hogy hogyan szabaduljunk meg hatékonyan tőlük!

A kötőhártya gyulladás tünetei, kezelése

Igazi téli betegségnek számít a kötőhártya megbetegedése, de ennek is többféle típusa van, nem mindegy melyikkel találkozunk, és hogyan kezeljük.

Mitől viszkethet a szemhéj?

A seborrhoeás dermatitis az ekcéma egy formája, amely a test olyan részét érinti, ahol számos faggyúmirigy található, így a szemhéjat is. A betegség jellemzően kerek, vörös, viszkető foltok formájában jelentkezik, amelyek nem fertőzőek. Zavaró tünet lehet még a hámlás, az enyhe szemhéjduzzanat, esetleg az égő érzés.

Mentős applikáció! Ha még nincs meg, töltse le feltétlen!

Lassan két éve működik az Országos Mentőszolgálat és az egyik mobilszolgáltató közös fejlesztése, a mentős applikáció. Az okostelefonra letölthető alkalmazás előre megadott információkkal segíti a mentősök munkáját és a beteg pontos tartózkodási helyét is megmutatja.

Hidegekcéma, a tél bőrbaja

Remek dolog télen. a friss levegőn időt tölteni, erősíti az immunrendszert, feltölt energiával, jó sportolási lehetőségeket rejt, de nem mindenki élvezi, mert egyes emberek bőrét nagyon megviseli a hideg. Kialakulhat a hidegekcéma, ami nagyon kellemetlen.

Ritka ételallergiák nyomában

Az ételallergiák súlyossága az enyhétől az életveszélyesig terjedhet. Vannak köztük olyan gyakoriak, hogy még sok ételcímkén is felhívják a figyelmet az allergizáló összetevőkre, de vannak jóval ritkábbak is.

A világ legritkább és legfurcsább allergiái

Az, hogy valaki a parlagfűre allergiás, vagy a porra egy viszonylag mindennapos dolog, gyakori. Szenvedünk tőle, de nincs benne semmi meglepő, ahogy egy tejcukorallergia vagy egy gluténérzékenység sem ritkaság sajnos manapság. Az, hogy valaki a vízre, netán a testmozgásra, vagy a pénzre érzékeny, már egy egészen érdekes és különleges dolog. Nézzük a világ legritkább és legfurcsább allergiáit.

Nem minden zsír egészségtelen, sőt!

A zsíros étel hallatán valószínűleg valami olajban tocsogós, egészségtelen és hizlaló étel lebeg a szemünk előtt, bár kétségtelen, hogy aki jártasabb az egészséges életmódban, ők jól tudják, hogy nem feltétlen kell a zsíros ételnél erre gondolni, hiszen nem minden étel egészségtelen, ami zsíros.

Orális allergia szindróma

Az orális allergia szindróma valamilyen táplálékra adott helyi allergiás reakció, ami akár felnőtt korban is kialakulhat.

Amit érdemes tudni a chiliről

Már hazánkban is elterjedt a különböző színű, nagyságú és erősségű terméseket adó növény, viszont sokan nem ismerik a chili paprikát a maga kis valójában.

Tenger, maga a terápia

Milyen sokat mondogatjuk, hogy elmennék egy kis tenger útra, hogy feltöltődjek. Nem is tulajdonítunk ennek akkora jelentőséget, mint amekkora haszna lehet szervezetünkre. Sokan bele sem gondolunk, hogy a tenger terápiás jellege mennyire jelentős, nem csak pszichésen, hanem fizikailag is.

Poroló – avagy a legjobb módszerek por ellen

A tökéletesen portalan lakás szinte mindenki álma, jó lenne tudni, hogyan tüntethetjük el hosszú időre a port úgy, hogy lehetőleg minél kevesebbet kelljen takarítani.

A laktózérzékenység tünetei

Hasmenés, puffadás, hasfájás – ha ezek a tünetek gyakran jelentkeznek, és főként tejtartalmú ételek fogyasztása után, akkor érdemes gyanakodni.

A strandolás veszélyei

A hosszú tél után már mindenki várta a vakációt, a nyarat. A kánikulai melegben sokan a strandokon és a vízparton hűsölnek, ami érthető, azonban ez veszélyes is lehet.

Közeledik a parlagfű szezon

Sajnos azért fontos erről írni, mert aki még sosem volt allergiás a parlagfűre, az sem lehet bizonyos abban, hogy nem válik ráérzékennyé. Mutatjuk milyen tünetekkel kezdődik a parlagfűallergia.

Mire jó a méhpempő?

Érdekes tápanyag, rendkívül hasznos étrendkiegészítő, számos egészségügyi problémára megoldás lehet, azonban nem gyógyszer, viszont gyógyhatású készítmény. Mi mindenre jó a méhpempő és mi ez tulajdonképpen?

Nemcsak tavasszal kisördög: az allergia

A tavasz beköszöntével az allergiák komolyabb tünetei is megjelennek. Ez sokaknál sem nyáron, sem ősszel nem mérséklődik, de vannak olyanok is, akik egész évben szenvednek tőle. De mit tehetünk ellene, ha még nem szükséges gyógyszer után nyúlnunk vagy egyáltalán nem is akarunk? Természetes „gyógymódok” következnek.

Ételadalék allergia

Mindenki ismerősi körében előfordul valaki, aki laktózérzékeny vagy épp pollenallergiás, ám egyre több embernél fordul elő az ételadalék allergia is.

Nyári elsősegélytippek

Valljuk be, a legnagyobb odafigyelés ellenére is bekövetkezhetnek apróbb balesetek, ha a vakációzó, nyári szünetes három fiamra gondolok, akkor pláne visszafordulok a sarki patikába plusz doboz sebtapaszért. Nézzük a leggyakoribb nyári baleseteket és azok kezelését!

Mit kerülj, ha hisztamin intoleranciában szenvedsz

Az emberek nagyjából 5-7%-a szenved hisztamin intoleranciában, számukra pedig nem csak szervezet által termelt hisztamin lehet veszélyes, hanem néhány ételt is kerülni kell.

Elengedhetetlen eszközök elsősegélyhez, amelyeket mindig tarts magadnál!

Ha sokat járunk el otthonról például kirándulni, túrázni, de akár csak a gyerekekkel a játszótérre, észrevehetjük, hogy időről időre szükség van valamilyen eszközre, amivel gyorssegélyt vagyunk képesek biztosítani gyermekeinknek vagy embertársainknak. De vajon melyek a legfontosabbak, amelyeket mindenképpen érdemes magunknál tartani?

Hogyan vezethetjük ki a nehézfémeket a szervezetünkből?

Egy felnőtt átlagban 30-50 mg fémet eszik meg naponta, ez pedig aggasztó statisztika, rengeteg szövődménnyel! Hogy kerülnek a nehézfémek a szervezetünkbe, s milyen tüneteket okoz a szervezetünkben jelenlévő nehézfém lerakódás?

Tévhitek a tejről

Egyre többen érzékenyek a tejcukorra, vagyis a laktózra, ezzel párhuzamosan pedig sok tévhit terjedt el a tejről. Nézzük meg, mik ezek és melyiknek van valóságalapja.

Nem mindegy, mivel vesszük be a gyógyszert

Persze tudjuk, hogy ha gyógyszert szedünk, arra nem szabad alkoholt inni, de más italok is veszélyeztethetik a gyógyszerek hatásosságát.

A hideg idő kevésbé borús oldala

Sok tévhit kering arról, milyen hatással van szervezetünkre a hideg, de még a borús, téli napok ellenére is van néhány jó dolog a mínuszokkal kapcsolatban.

Mindenmentesség vagy mértékletesség?

Mindenmentes kaja, mindenmentes süti, mindenmentes receptek…Mit jelent mindez? Kell nekünk erre törekedni? Kell a mindenmentes élet?

Mi a másodlagos dohányfüst és miért veszélyes?

Mit is jelent a másodlagos dohányfüst? Lényegében mások füstjét, amelyet a nemdohányzók is belélegeznek, akaratuk ellenére. Ez pedig passzív dohányzásnak minősül.

Tejérzékenység – laktózérzékenység. Mi a különbség?

A laktózérzékenység és a tejallergia nem ugyanaz. Teljesen más mind a tüneteikben, mind a diétában. Mi a különbség és milyen étrend betartása szükséges a különböző érzékenységek esetében?

A rovarcsípésről

Nem csak a napsütést és a jókedvet hozza magával a nyár, sajnos a rovarcsípések is ilyenkor a leggyakoribbak. Megmutatjuk, hogyan lehet őket otthon kezelni a leghatékonyabban.

Csípések fajtái

Sokan nem is gondolják, milyen veszélyes lehet egy méh- vagy egy darázscsípés. Ezek a kis teremtmények - főleg védekezés céljából méreganyagot juttatnak a csípés pillanatában az ember szervezetébe. Ez a méreganyag enyhébb esetben bőrpírt, duzzanatot, fájdalmat okoz, súlyosabb formában viszont akár halálhoz is vezethet.

Laktózérzékenység kezelése

Sokakat érint a laktózérzékenység, szinte már népbetegség, azonban könnyen kezelhető, sőt, akár meg is szüntethető.

Hozzátáplálás, mikortól, mit és hogyan

Amikor gyermekünk a kanalazás időszakába ér, s megpróbáljuk megtervezni a hozzátáplálás ütemét, számtalan divatos hozzátáplálási táblázattal találkozunk a világhálón, ember legyen a talpán, aki kiigazodik köztük, ezért utánajártunk a témának.

Talán mégis allergia?

Az allergiával kapcsolatos tévhitek között az egyik leggyakoribb, hogy ha valaki nem allergiás, akkor már nem is lehet. Sajnos az allergia életünk során bármikor kialakulhat, illetve nagyon változatos tünetek jellemzik.

Amikor már semmi nem segít, akkor kell hívni a piócás embert!

Amikor már semmi nem segít, akkor kell hívni a piócás embert! - mondja néphit. A pióca kezelés köztudottan egy ősi természetes gyógymód, több ezer éve használják a gyógyításban. Hatékonyságát eredmények bizonyítják. Vajon milyen problémák esetén alkalmazható a piócakezelés?

Gyakori tévhitek a pattanásokról

A pattanás kamasz panasz, majd kinövöd, napozz sokat, ne piszkáld. Hányszor hallottuk ezeket és a legkülönfélébb tanácsokat, de valahogy egyik sem bizonyult igazán hasznosnak, legalábbis sokunk életében. A leggyakoribb tévhitek és amik mögöttük vannak.

Mire jók az illóolajok?

Az illóolajokat alapvetően terápiás, gyógyító céllal alkalmazzák, azonban az ellazulás, pihenés, regenerálódás mellett különböző panaszok kezelésére, megelőzésére használják, s már az ősi kultúrákban is alkalmazták ezeket.

Tanácsok kisbabánk szoptatásához

Azt hiszem abban minden édesanya egyetért, hogy a legfontosabb egy egészségesen fejlődő, nyugodt, kiegyensúlyozott baba, aki a megfelelő mennyiségű és minőségű anyatejet kapja. Természetesen mindannyian erre törekszünk.

Egy jó séta?

Nemcsak a gyönyörű, napsütéses ősz miatt, hanem bármely évszakban, télen-nyáron, tavasszal-ősszel, mindig kikapcsolja az embert. Kiszellőzteti a fejünket, átmozgatja a testünket. Akár egyedül, ha épp úgy a legjobb, akár hű társunkkal egy kutyussal, akár a családdal, barátokkal, akár testedzés gyanánt. Egy kis táska kell hozzá maximum. Mehetünk?

Mit nyújt még egy edzés a sporton kívül?

Azt jól tudjuk, hogy formában tart, meg segít lefogyni, segít elkerülni a betegségeket, jót tesz nekünk mentálisan és elégedettséggel tölt el, de vajon konkretizálva mi minden ad nekünk a sport?

Miért nem ehet dinnyét, aki a parlagfűre allergiás?

Hogyan válhat egy „ártatlan” gyümölcs, a közkedvelt görögdinnye az allergiásoknak ellenséggé? A parlagfűre érzékenyeknél előfordulhat az úgynevezett keresztallergia.

Hogy gyorsabban múljon el a szúnyogcsípés

Abban talán mindannyian egyetértünk, hogy a nyár legkellemetlenebb velejárója a szemtelen szúnyogok inváziója, a rovarokat pedig olykor sajnos a szúnyogriasztó szerek sem tartják távol. Mivel csökkenthetjük a kellemetlen tüneteket?

Káros kozmetikumok – jobb, ha nem használod

Meglepődnél, ha olykor tüzetesen végigolvasnád az arckrémed, az alapozód, a krémeid, a tusolód, az arcpakolásaid, a dekor kozmetikumaid összetevőinek listáját! Pedig van belőlük a fürdőszobapolcon dögivel. Állítólag egy átlagos nő százhatvannyolc, egy férfi nyolcvanöt kozmetikai összetevőt ken magára egyetlen nap alatt.

A hisztamin intolerancia tünetei

Paradicsom, sajt, vagy egy szál kolbász. Meglepően sok dolog kerül tiltólistára a hisztaminérzékenyek számára. De mi is az a hisztamin?

Készíts szappant otthon!

A helyes bőrápolás egyik alapszabálya, hogy tisztában legyünk mit használunk pontosan. A drogériákban vásárolt szappanok, tusfürdők és mindenféle hasonló termékek azonban tele vannak olyan kémiai vegyületekkel, amik nem tesznek jót a bőr egészségének

Nem tehetünk róla, de kellemetlen

A horkolás a légutak összeeséséből adódó hangjelenség, amely egyénenként eltérő. A jelenség maga nem betegség, azonban ez a légzéskimaradás bizonyos esetekben súlyos további betegségekhez vezethet, amit alvási apnoének hívunk

Vigyázzunk az E-számokkal!

Mennyire ismerjük az élelmiszer adalékok listáját? Megnézzük az összetevőket, amikor vásárolunk?

Még eltart egy darabig…

„Tulajdonképpen a parlagfűszezonban nagyon szeretnék még egy kezet növeszteni, amivel folyamatosan tudom az orrom vagy a szemem törölgetni.”

A XXI. század népbetegsége: a gluténérzékenység

A gluténmentes diéta napjainkban nagyon divatosnak számít, de sokan tényleg küzdenek a cöliákia tüneteivel. Gyomorpanaszoktól elkezdve kiütésig, sokféle jelet küld a testünk, hogy mellőzni kell a gluténalapú ételek fogyasztását.

Mennyi vegyi anyagot kentél ma magadra?

Mennyi vegyi anyagot kentél ma magadra? Körülbelül hétfélét. Szakemberek szerint (mert ők biztos tudják) Európában naponta átlagosan körülbelül hétféle kozmetikai terméket használunk. Nézzünk körül a fürdőszobaszekrényben!

Ételallergia

A különböző allergiákkal, érzékenységekkel és intoleranciákkal napjaink orvostudománya rengeteget foglalkozik. Szerencsére az élelmiszeripar is afelé tart, hogy minél nagyobb fokú szolidaritást mutasson az allergiában szenvedők felé. És a gyógyszeripar is több lehetőséggel áll elő számukra.

Könnyekre fakaszt az allergia?

Nem mindenki számára jelenti a tavasz közeledte azt, hogy elfelejtheti a papírzsebkendő vásárlását fél évre. Sőt, sokaknak egy hónapokig tartó, átkozni való időszak következik: az allergiaszezon, ami meglepően sok embert érint.

Tippek a tavaszi allergia elkerüléséhez

Folyik az orrod, könnyezik a szemed, folyton tüsszögsz, köhögsz, és már megint rossz a közérzeted. Ha nem az épp aktuális influenzát kaptad be, akkor ez csak egyet jelenthet: allergiás vagy!

Bundás családtag érkezik

Legyen-e egy bundás kis társunk otthon? Egy szőrös családtag érkezésével kapcsolatban mindig van mit megbeszélni. Megbeszéljük, és eldöntjük, hogy lesz. Át kell gondolnunk, hogy ez bizony felelősséggel jár. Mégpedig nem kevés felelősséggel, hiszen egy másik élőlény sorsa és élete függ tőlünk.

Természetes megoldások szúnyogcsípésre

A szúnyogok zümmögésénél talán csak a csípésük okozta duzzanatok, és vöröslő viszkető foltok bosszantóbbak. Néhány egyszerű, természetes és hatékony megoldást mutatunk a szúnyogcsípések kezelésére. Ezek gyorsak, egyszerűek, vegyszerektől mentesek. Egy próbát megér. Most már, csak egy szúnyogra kell várni.

3 bevált házi megoldás napallergiára

A nyári napsugarak megérkezésének sajnos nem mindenki tud egyformán örülni. Az aki napallergiától szenved, és a meleg megérkezésével azonnal pöttyök jelennek meg a bőrén is, biztos, hogy kicsit kevésbé várta a jó időt. Szerencsére vannak olyan módszerek, amikkel a napallergia tünetei enyhíthetőek, így a napallergiások is élvezhetik a nyarat.

Bevált népi gyógymódok

A régi "öregeket" ha ledöntötte lábáról a betegség vagy megfájdult valamijük, a természet gyógyító szereit hívták segítségül. Teák, kenőcsök, gyógyfüvek felhasználásával remek főzeteket és krémeket készítettek. Nagyszüleink nem véletlenül használták ezeket.

Itt a tavasz, na meg az allergiaszezon

A tavasszal nem csak a kellemes időjárás érkezett meg, hanem sajnos az allergiaszezon is. Mi okozza? Milyen más betegségre utalhatnak a tünetei? Lehetek még allergiás, ha eddig nem voltam? Jönnek a válaszok!

Segítség, allergiás vagyok! Az allergia kezelési lehetőségeiről

Az allergia kialakulásának tisztázása után, most tekintsük át, mit tehetünk ellene. 4 olyan megoldási módod mutatunk, amelyek részben, egymás mellett is alkalmazhatóak.

Allergia, amikor a testünk „túlvéd”

Idén, az elhúzódó hideg megnövelte a pollenallergiások tünetmentes időszakát. A hirtelen betörő meleg, viszont szinte azonnali rügyfakadást, és erős pollenterhelést jelent majd. Épp ideje áttekintenünk, mi okozza valójában ezt, a sokak életét megkeserítő állapotot.

Napfényes gondolatok

Március elsejével, bizony a meteorológiai tavasz hivatalosan is beköszöntött, a naptár bizony visszalapozhatatlanul márciust mutat. Tavaszi fáradtság, vagy feltöltődés? Neked mit jelent?

Kineziológia - egy népszerű terápiás lehetőség

A különböző természetgyógyászati ágakat bemutató sorozatunkban most a jelenleg talán legfelkapottabbat, a kineziológiát mutatjuk be. Az alternatív gyógymódok ezen ága annyira népszerű, hogy szinte már nincs is olyan, aki ne találkozott volna legalább ismerősein keresztül ezzel a módszerrel.

Parlagfűvel az allergia ellen?

Magyarországon sokan ismerik azt a szemléletet, hogy a parlagfű valamely formájú fogyasztásával megküzdhetünk a sokakat kínzó parlagfű allergiával. Vajon mi igaz ebből? Tényleg segít, vagy téves az információ?

Hatékony küzdelem a penésszel szemben

A penész egészségkárosító hatása ismeretes, mégis a mai napig sok házban, lakásban problémát okoz ez a jelenség. Most különösen aktuális a kérdés, hiszen főleg a hideg évszakokban jelenik meg. Nézzük meg a legjobb "penésztelenítő" tippeket!

Kutya a családban

A gyerekek egy háziállat mellett felelősséget tanulnak, hiszen az állatot minden nap gondozni kell, emellett szociális készségeket is elsajátíthatnak, s türelmességet gyakorolhatnak. Mindezek érdekében pedig a tiltakozó szülők (vagy nagyszülők) szíve is meglágyul néha...

Kiket veszélyeztet a keresztallergia? Ezekre figyelj!

Eltelt a nyár és még mindig allergiás tünetek gyötörnek? Nem csoda. Sokan szenvednek a szénanáthától vagy más néven allergiás rhinitis-től, ami az egyik leggyakoribb allergiatípus és az ősz beköszöntével kezdődik az utolsó szezonja.

Mossuk gyakran az ágyneműinket!

Rohanó világunkban nehéz még a rendszeres ágynemű cserére is odafigyelnünk, pedig érdemes, mert egészségünk megőrzése a tét! Noha legtöbbször tisztán fekszünk az ágyba, alvás közben elhalt hámsejtek és szőrszálak milliószámra hullnak és tapadnak bele az ágyneműnkbe. Az ágyneműben jelen vannak a poratkák, amelyek kifejezetten élvezik ezt a kissé elhanyagolt környezetet.

Előzd meg a tavaszi megfázást!

Sokaknál pont a jó idő megjelenésével jelentkezik a nátha, és hiába a kellemesebb időjárás, mégis szenved a kellemetlen tünetektől. Mit tehetünk azért, hogy elkerüljenek bennünket a tavaszi megfázás kellemetlen következményei?

Kutya és gyerek - mennyire kompatibilisek?

Mennyire fér meg egymás mellett a kutya és a gyermek, s milyen hatással van csemetéink egészségére, ha egy szőrös állattal élnek egy fedél alatt? Nos, úgy tűnik, már az egészségügy is elismeri, hogy erősítik a gyerekek immunrendszerét a háziállatok, sőt a lelkiállapotukra nézve is kedvező pozitívumai vannak.

Gyors gyümölcslexikon

Amikor diétára, esetleg fogyókúrára adjuk a fejünket, vagy csak szimplán egészségesebben szeretnénk étkezni, nem elég annyit tudnunk, hogy a gyümölcsök egészségesebbek, ezért majd elég lesz, ha több gyümölcsöt fogyasztunk.

Allergia vagy megfázás - hogyan döntsük el?

A közönséges megfázás és a szezonális allergia hasonló tüneteken osztoznak, így néha nehéz a kettőt egymástól megkülönböztetni, főleg a gyerekek esetében. De nézzük meg közelebbről!

A földimogyoró allergia nyomában

Világszerte egyre növekszik azon emberek száma, akik az allergia különféle típusaitól szenvednek, legyen az por-, penészgomba-, állat- vagy ételallergia. Mi a helyzet a mogyoróallergiával - vajon létezik-e rá megoldás, gyógyír?

Fellélegezhetnek az allergiások

A hűvös-csapadékos időjárás kellemetlen pollenidőszaknak vetett véget.

Segítsen-e a gyerek a ház körül?

Vajon mennyire talpraesettek a gyerekek a számítógépek aranykorában, ha a kerti feladatokról van szó? A felmérések szerint a helyzet elkeserítő. Vonjuk be a gyerekeket is a ház körüli munkákba!

Tudod, hogy mit eszel? - az emulgeálószerről

Az ipari körülmények között előállított ételekben sok olyan mesterséges adalékanyag található, amelyről azt sem tudjuk, micsoda. Induló cikksorozatunkban ennek próbálunk utánajárni. Első körben az emulgeálószerről szólunk: vajon mi az, és van-e káros hatása?

Az allergia lelki okai

Sokan nem is tudják, hogy az allergiát sok esetben lelki okok váltják ki. Az ember valamilyen élethelyzetre, lelki tényezőre lesz allergiás, ennek pedig csak információ-továbbítója az allergén anyag. Érdemes ennek utánajárni.

Közeleg a parlagfű szezonja

Ugyan a hidegfront és a csapadékosabb időjárás csökkentette a problémát, a szakemberek azt ajánlják, hogy aki allergiás a parlagfűre, lassan kezdje szedni a gyógyszerét.

Egyre több embert érint valamilyen allergia

Még laikusként is érzékelhetjük, hogy egyre több embert érint allergiás megbetegedés, a szakértők szerint a lakosság közel 1/3-a szenved valamilyen allergiától.

Bach-virágterápia – gyógycseppek a léleknek

Hallott már a csodálatos Bach-virágterápiáról? A vadvirágokból nyert cseppekkel különböző lelkiállapotokat lehet kezelni, és ezzel gyógyítani a testet és a lelket. Az esszenciák 38 csodálatos növényből készülnek, mellékhatásoktól mentesek, és felnőtteknél-gyerekeknél egyaránt alkalmazhatóak.

Eső után parlagfű

A megszokottnál csapadékosabb nyár egy szempontból mindenképpen pozitív volt: a sok eső nem kedvezett az allergén növények hatásfokának. Sajnos ez a strandszezonnal ellentétben a parlagfűszezon végét egyáltalán nem jelenti.

Hogy sportoljunk, ha támadnak a pollenek?

Nem mai, de minden évben újra és újra napirendre kerülő kérdés: hogyan sportoljanak a szabadban az allergiások? Néhány tipp, amely megkönnyíti a kinti mozgást a betegséggel küzdők számára.

Allergiát jelezhet a szemünk

Szemünk állapota sok mindent elárul egészségünkről. Például azt, hogy esetleg allergiásak vagyunk valamire. Gyerekeknél különösen fontos az odafigyelés.

Használjunk gyógynövényeket az allergia ellen!

Az allergiások ezekben a napokban kínlódnak a legjobban. A legtöbben orrcseppet és antihisztamin alapú gyógyszert szednek tüneteik enyhítésére, pedig a természet megajándékozott minket a gyógynövényekkel, amelyek az allergia kezelésére, enyhítésére is hatásosak.