Menü

Mire jók az illóolajok?

Az illóolajokat alapvetően terápiás, gyógyító céllal alkalmazzák, azonban az ellazulás, pihenés, regenerálódás mellett különböző panaszok kezelésére, megelőzésére használják, s már az ősi kultúrákban is alkalmazták ezeket.

Feljegyzések szerint már a 10. században ismert volt az illóolajok használata, népszerűségük pedig egyre nő szerte a világon.

Mire jók az illóolajok?

Ezek az esszenciák hatással vannak az érzelmekre, a hangulatra, enyhítik a fájdalmat és egyéb kellemetlen tüneteket, de csökkentik a stresszt, fokozzák a keringést és a méreganyagok kiválasztását, csillapítják a duzzanatot. Az aromaterápiával foglalkozók úgy vélik, hogy sok más egyéb betegség is hatásosan kezelhető az illóolajokkal.

Természetesen bármilyen betegség esetén először mindig a háziorvoshoz, vagy szakorvoshoz fordulunk, ne kísérletezzünk magunkon, azonban kiegészítő kezelésként bevethetjük az illóolajok áldásos hatásait.

Az illóolajok felhasználása az aromaterápiában különösen elterjedt, ezek az olajok általában két úton juttathatók be a szervezetbe; belégzéssel-inhalálással, párologtatással, illetve bőrön keresztül felszívódva, bemasszírozva, borogatásként, vagy bedörzsölve.

Ha nagyon sok időm és terjedelmem lenne, elkezdhetném felsorolni a rengeteg illóolajat és az alkalmazási területet, azonban nem szótárként, vagy lexikonként szeretnék írni erről, hiszen a kedves olvasó a világhálón minden illóolajról megtalálja a használati tanácsokat, s szerencsére ma már rengeteg illóolaj közül lehet választani, melyek nemcsak ellazulni segítenek, hanem különböző betegségeket is kezelhetünk velük.

Hol szerezhetőek be ezek az olajok?

Az illóolajok megvásárolhatók gyógyszertárakban, bioboltokban, nagyobb élelmiszer-áruházakban. Mint mindennek az illóolajok használatának is előfordulhatnak mellékhatásai, kiválthatnak allergiás reakciót, ezért minden esetben képzett szakember felügyelete mellett ajánlott alkalmazni. Nem szabad huzamosabb ideig megszakítás nélkül használni őket és az olajok használata előtt allergiatesztet kell végezni, azaz kis mennyiségű olajat a bőrre cseppentve megfigyelni az elkövetkezendő 24 órában az esetleges allergiás reakciókat.

Az olajokat sose használjuk hígítatlanul a bőrön. Létezik néhány kivétel, mint például a levendulaolaj, ezeket azonban csak szakember felügyelete mellett végezzük.

Fontos elmondani, hogy vannak illóolajok, melyek módosíthatják bizonyos gyógyszerek hatását, kérjük ki mindig szakember véleményét!

Martinka Dia

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.