Menü

Hogy gyorsabban múljon el a szúnyogcsípés

Abban talán mindannyian egyetértünk, hogy a nyár legkellemetlenebb velejárója a szemtelen szúnyogok inváziója, a rovarokat pedig olykor sajnos a szúnyogriasztó szerek sem tartják távol. Mivel csökkenthetjük a kellemetlen tüneteket?

A szúnyogcsípés gyakori tünete a lágy, rózsaszínné vagy pirossá váló, viszkető dudor a bőrön. A csípést semmi esetben sem jó erősen kaparni, vakarni, bár ezt gyakran nehéz megállni, azonban néhány módszerrel megpróbálhatjuk enyhíteni a kellemetlen viszketést.

Nagyon hatékony otthon a jégkocka, vagy bármi a fagyasztóból. Kellemesen hűsít.

Gyulladáscsökkentő krémek és hűsítő gélek alkalmazása is kedvelt és hatékony, a patikában, bioboltokban elérhetőek ezek széles választéka, melyek csökkentik a kellemetlen viszketést, fájdalmat és duzzanatot, így a vakarást, kisebesedést.

Az aloe vera igazi csodaszer, ami számos területen bizonyított már: szúnyogcsípésre is jó, ahogy a méz is. A méz csökkenti a gyulladást, és elősegíti a csípés gyógyulását.

Az ecet is számtalan dologra jó egy háztartásban, hiszen remek tisztító-és fertőtlenítő, vízkőoldószer, a hajat is puhítja, ráadásul a szúnyogcsípés viszketését is képes enyhíteni, én gyakran darázscsípésre is alkalmaztam, arra azonban nagyon vigyázzunk, hogy a szembejutást kerüljük.

Az áztatott kamillás teafiltert is érdemes rátenni a filtert a csípésre, mivel a benne lévő anyagok mérséklik a duzzanatot, így a viszketés is csökken.

A citrom a filterhez hasonlóan összehúzza a területet és fertőtleníti is, alkalmazását érdemes kipróbálni.

A fogkrém alkalmazása ismert a pattanások ellen, de úgy tartják, a viszkető csípésre is jó, ugyanis mentoltartalmának köszönhetően hűsíti a felületet.

A teafaolaj szintén nemcsak a pattanásokra jó, érdemes bevetni akkor is, ha csípésről van szó, mert gyulladáscsökkentő, nyugtatja a bőrt, antibakteriális hatással bír.

Azt nem tudom mennyire hatásos házi módszer, s lehet kicsit vicces is, gyerekként X-et szoktunk nyomni a csípés felületébe, ezzel ugyan fájdalmat okozunk, ami valószínű erősebb érzés, mint maga a viszketés, s emiatt alkalmazták gyakran.

Az alkohol is megér egy próbát, az ecethez hasonlóan pedig az almaecet is fertőtleníti a sebfelületet, illetve csípéseket.

Segítségével kenegethetjük a bőr felületét, ha pedig vízzel hígítjuk, borogatás formájában is bevethető házi szer.

A szúnyogcsípés általában ártalmatlan, azonban ritkán előforduló súlyos allergiás reakciókat is kiválthat az arra érzékenyeknél, (anafilaxiás sokk, gégeödéma) melyek sürgősségi orvosi kezelést igényelnek.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.