Menü

Mire való a sópárna?

A sópárna használata, jótékony hatásai már rég foglalkoztatnak, mivel családunkban a légúti megbetegedések, allergia, asztma igen gyakran van jelen, ezért is érdekel, hogy a sót miért kezdték el gyógyászati célokra használni, mennyire hatásosak a sóbarlangok, sószobák, sófalak.

Emlékszem, mikor a dédim fülfájásra zoknit tömött meg sóval, talán ennek modern kori verziója lehet a sópárna, mely nem véletlenül örvend nagy népszerűségnek, hiszen számos panasz esetén segítséget nyújthat. A sópárnának is több fajtája van, létezik natúr sópárna és gyógynövényes változat. Mindegyik jótékony hatásokkal bír, nagyon kedveltek és ismertek a levendulás, vagy a mentás sópárnák.

Mire jó a sópárna?

A szervezetre gyakorolt egészségügyi jótékony hatása igen széleskörű. A légúti megbetegedések ellen sikerrel alkalmazzák, illetve asztma, allergia kezelésére is kiváló döntés, ugyanis könnyíti a légzést, és segít felszakítani a letapadt váladékot. A légúti megbetegedések kezelésében hatékony és elősegíti a gyorsabb gyógyulást.

Én magam egyáltalán nem gondoltam volna, hogy szabályozza a vércukorszintet, csökkenti az érrendszeri betegségek kialakulását és a vérnyomást is beállítja, továbbá jó a már említett fülfájásra, arcüreggyulladásra.

Télen a megfázásos időszakban segít, tavasztól őszig pedig a pollenszezon okozta kínokat enyhíti.

A sópárna melegítése sütőben és mikróban nagyon gyors és egyszerű, a felmelegedett párnát a kezelendő testrészre téve alkalmazzuk, ám vigyázzunk, mert ha sokáig melegítjük, bizony felforrósodhat!

Ha görcsöl a hasunk, felfáztunk, vesefájdalmaink, vagy menstruációs fájdalmaink vannak, akkor a hasra téve is hatásos és gyors megoldást jelenthet és kellemes érzést adhat, ahogy sportsérülések esetén is sikerrel alkalmazható.

Azok a sópárnák a leghatékonyabbak, amelyekben parajdi kristály sóőrlemény található és attól függően, hogy éppen mire van szükségünk, a sópárnát lehet melegen és hidegen is használni.

Mire jó a hideg sópárna?

Ficamra, rándulásra például, különböző zúzódások, ízületi gyulladások esetén, köszvényre és visszérre is! Minden olyan esetben, amikor a hideg borogatás esik jól.

Fontos, hogy mielőtt a testünkre tesszük, vagy gyermekünket kezeljük vele, mindenképp ellenőrizzük a hőfokát, ugyanis a túl hidegre hűtött párna sem jó, ahogy a melegítés közben túlforrósodott sópárna sem, ugyanis sérülést okozhat. A sópárnák végtelen alkalommal melegíthetők, illetve hűthetők. Próbáljuk ki őket bátran!

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.