Menü

Stressz okozta panaszok

A stressz népbetegség, ám tévedés azt hinni, hogy csak a dolgozó emberek betegsége. A fiatalok éppúgy szenvednek tőle, s az idősek közül is sokan, a stresszes életmódnak pedig súlyos következményei lehetnek hosszútávon. A stressznek nagyon káros hatása van az egészségre. A legveszélyesebb pedig a tartós stressz.

Az emberek nagy része egész nap rohan. Nem eszik normálisan, keveset alszik, a mobiltelefon a kezünkhöz nőtt, a laptop és a tablet beszippant minket, folyton rohanunk és időhöz vagyunk kötve, betáblázva, határidőkkel a nyakunkban. Szülőként a helyzet fokozott, rengeteg az elvárás az ovik, iskolák részéről, nőként meg pláne, nem beszélve sok divatdiétáról, a külsőségekről, ahogy próbálunk görcsösen megfelelni az aktuális divatelvárásoknak. Az idegrendszert tönkreteszi, mi pedig hamar a tartósan stresszes élet kellős közepés találjuk magunkat.

A tartós stressz megbénít. Aki állandó stresszben él, nem tud teljesíteni a munkahelyén, folyton feszült és nyugtalan, ideges és fáradt, kapkod, aggódik, fél. Nem tud lazítani, pihenni, teljesen túlhajszolja magát és ez a folyamat olyan, mint egy ördögi kör, melyből nehéz a kiút.

A belső szorongás, stressz, a megfelelési kényszer olyan szintű ellenállást is létrehozhat bennünk, amely az ún. kiégéshez is vezethet.

Akiknek hajlamuk van a szenvedélybetegségekre, gyengébb jellem, az ebben a helyzetben könnyen nyúl cigaretta, alkohol után.

Normál esetben a stressz csak rövid ideig tartó állapot, és nem okoz kárt, azonban, ha tartósan fennáll, ideje elgondolkodnunk. A túl sok stresszt a szervezetünk jelzi, a következő tünetek formájában: fáradtság, szórakozottság, alvászavar, étvágytalanság vagy túl nagy étvágy, depresszió, idegeskedés, aggódás, testi panaszok, betegségek.

Előfordul gyakran fejfájás, fülzúgás, hasmenés, gyomorégés, haspuffadás.

Mi a teendő, ha észrevettük, hogy a tartós stressz csapdájába kerültünk?

Sok pihenéssel, alvással helyreállhat a testi-lelki egyensúly, ám ha nem változtatunk, a stressz állandósul és jelentkezni fognak a kimerültség jelei, főként a szorongás, pánik és depresszió. tartós stressz magas vérnyomáshoz, valamint szív- és érrendszeri betegségek kialakulásához is vezethet. Nem véletlenül halljuk gyakran, hogy szánjunk időt a sétálásra, a sportra, a szeretteinkre, házi állatainkra, a szellemi-lelki kikapcsolódásra. Figyeljünk oda magunkra és szeretteinkre!

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.