Menü

Teafaolaj: természetes gyógymód a bőrproblémákra

A teafaolaj olyan természetes fertőtlenítő szer, melynek gyógyhatása tudományosan is bizonyított. Sokféle problémánkra nyújthat segítséget!

Az Ausztráliában őshonos teafa leveléből kivont illóolaj baktérium-,vírus, és gombaölő szer, külsőleg és belsőleg egyaránt használatos teafaolaj sokféle probléma esetén alkalmazható.

Külsőleg alkalmazva számos bőrproblémára lehet természetes és kíméletes gyógyír. Gyulladt, zsíros arcbőr kezelésére is alkalmas, de olyan komolyabb bőrproblémákon is segíthet, mint például ekcéma, akne és más bőrfertőzések. Kiváló fertőtlenítő hatása miatt körömgombásodás, korpás fejbőr, illetve hüvelygombásodás esetén is bevethető. Továbbá enyhíti az égés, illetve rovarcsípés által okozott kellemetlen panaszokat.

A szakemberek légúti megbetegedések esetén is ajánlják használatát, bátran alkalmazhatjuk torokfájás, mandulagyulladás és hurutos köhögés ellen is.

Sokrétű felhasználása miatt nélkülözhetetlen eleme lehet egy háztartásnak, mivel még penész eltávolítására is alkalmas.

Masszáshoz is jó választás lehet a teafaolaj, mivel fokozza a vérkeringést és elősegíti a sejtek megújulását.

Nemcsak sok mindenre, hanem sokféle módon alkalmazhatjuk a teafaolajat: párologtatás, inhalálás, aromafürdő formájában is egészségünk szolgálatába állíthatjuk.

Fotó:
pixabay.com

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.