Menü

Milyen levegőt szívsz otthon? Olyan az egészséged, a hangulatod

Az otthonunk hangulatát és a közérzetünket számos tényező befolyásolhatja. Ezek leginkább egyéni igénytől függenek, de persze az anyagiak is meghatározhatják, hogyan és mivel tesszük kényelmessé a kuckónkat. A helyiségek színei, berendezésük, a belső terek kialakítása, a rend és tisztaság, a megfelelő világítás, a környezetből beszűrődő zajok, a szomszédság mind hatással van arra, hogyan érezzük magunkat otthon. Arra kevésbé gondolunk, hogy a beltéri levegő minősége is hozzájárul a komforthoz vagy a diszkomforthoz.

Hogyan tudod javítani az otthonod levegőjének minőségét?

Szellőztetés

Szellőztess rendszeresen. Nyisd ki az ablakokat, hogy friss levegő áramolhasson be. Az elhasznált levegő helyére friss kerül és ez hatással van ránk is. Ügyelj arra, hogy szellőztetés közben ne legyen nagy a külső pollenkoncentráció vagy légszennyezés.

Levegőtisztítók és páraelszívók

Használj levegőtisztítót, amely eltávolítja a levegőből a polleneket, poratkákat, szennyeződéseket és allergéneket.

Növények

Tegyél otthonodba levegőt tisztító növényeket. Számos növény képes arra, hogy megtisztítsa a levegőt a szennyező anyagoktól és sok oxigént termelnek. Az aloé vera, a páfrányok, a pálmafák, a fikuszok, nagyon jó levegőtisztító szobanövények.

Porallergia elleni védelem

Használj hipoallergén matracot, párnát, paplant és ágyneműt, valamint rendszeresen és gyakran cseréld és mosd azokat. Így minimalizálhatod a poratkák számát.

Takarítás

Gyakran takaríts otthon. A portalanítás során azért használj nedves vagy mikroszálas törlőkendőt, hogy ne kavard fel a port. Ezután pedig alaposan porszívózz fel mindenhol.

Káros anyagok elkerülése

Kerüld a káros anyagokat az otthonodban: ne dohányozz, ne használj erős illatú tisztítószereket és vegyszereket.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.