Menü

Egy remek fűszer a szépségápolásban

Az egyik internetes oldal konkrétan azt javasolta, hogy a ránctalanító krémünket is lecserélhetjük erre a fűszerre, nos eddig is sejtettem, hogy nemcsak belsőleg szépít, most utánajártam, külsőleg hogyan alkalmazható. A kurkumáról lesz szó, ha még nem mondtam volna.

Bevallom elfogult vagyok, pedig újságíróként nem lehetnék, mégis azt kell mondjam a természetes szépítőszereket mindig is többre tartottam a drága krémeknél és étrendkiegészítő „bogyóknál”. Ami pedig szinte évtizedek óta bevált szépítő ötletek, azok mellett nem lehet szó nélkül elmenni.

Hitték volna, hogy az indiai nők ősidők óta használják a kurkumát szépítkezési célra?

Kezdjük ott, mi is a kurkuma. Egy nagyon erősen virítóan okkersárga aromás fűszer, mely a bőrre kenve kiváló ránctalanító szer, nagyon hatásos az akne ellen, gyulladáscsökkentő és „valamit valóban tudhat”, hiszen világszerte több száz éve használják.

Hogyan hat a pattanásokra ez a sárga fűszer?

A kurkuma megküzd a zsíros bőrrel is, ugyanis kiválóan szabályozza a faggyútermelést, ezzel akadályozza meg a pórusok eltömődését és a pattanások kialakulását. A kurkuma egyik erőssége, hogy gyulladásgátló hatása mellett antioxidáns tulajdonságokkal is rendelkezik, eltünteti a ráncokat és a pigmentfoltokat, kiegyenlítve a bőr tónusát.

A kurkuma a benne lévő kurkuminnak köszönhetően vírusellenes, antibakteriális és gombaellenes tulajdonságokkal is rendelkezik, ráadásul védi a bőrt a káros vegyi anyagokkal és a környezeti szennyeződésekkel szemben is.

Vannak kockázatai a kurkuma használatának?

Fontos tudni, hogy a kurkuma használata is lehet kockázatos, figyelembe kell venni, hogy amennyiben belsőleg alkalmazzuk, bizonyos gyógyszerek hatékonyságát befolyásolhatja, illetve amennyiben elfogyasztva allergizál, úgy bőrre kenni is tilos, külsőleg alkalmazva pedig előfordulhat, hogy átmenetileg sárgásra festi a bőrt.

Szinte bármilyen házi kencéhez érdemes hozzákeverni, ha az alapanyagokat bőrtípusunknak megfelelően összeválogathattuk, a kurkuma extrán megfűszerezi majd a végeredményt.

Hogyan készítsük el a kurkumás pakolást?

A kurkumás pakolás pillanatok alatt elkészíthető, csupán egy kevés mézhez keverjünk hozzá egy fél teáskanál kurkumát, majd a masszát vigyük fel egyenletesen az arcbőrre, hagyjuk hatni tíz percig, végül alaposan öblítsük le langyos vízzel.

Jó szépülést kívánok!

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.