Menü

Mitől sikeresek újévi fogadalmaink?

Majd holnaptól. Inkább hétfőtől. Január elsejétől. Vagy január egyik napjától. Egy januári hétfőtől…Ismerősen hangzik? Vajon hányan fogadjuk meg szilveszter éjjel pezsgővel a kezünkben, hogy jövőre bizony tényleg lefogyunk, letesszük a cigit, az alkoholt, sportolni kezdünk, belevágunk abba a vállalkozásba, kevesebbet eszünk, hiszen megfogadtuk, koccintottunk rá, de most akkor hogyan tovább? Vajon mi kell a sikerhez? Elég egy elhatározás?

Valószínűleg nem. Nem elég. Vagyis elsőre igen, hiszen az elhatározással kezdődik minden, talán papírra is kerülnek a célok, még el is kezdjük megvalósítani, mi megtesszük az első lépéseket, rajtunk nem múlik, vagy mégis? Mi történik pár nap vagy hét után?

A többség sajnos elbukik. Feladja. A konditermek kiürülnek. A cigaretta újra előkerül a munkahelyi stresszes légkörben, az ital is tovább fogy, a mérleg sem a barátunk, a feladatokat is halogatjuk.

Hogy ez idén még véletlenül se így legyen, javaslunk néhány tippet!

Megértjük: a feladat nem könnyű. Sosem lesz az. Amit elhatároztunk, az mellett nehéz lesz hosszútávon kitartani, (kulcsszó a „hosszútáv”) ezért sem sikerülhet mindig minden olyan könnyen mindenkinek. De nekünk sikerül!

Első lépésként tervezzünk apró lépéseket a cél érdekében. Ne akarjunk egyszerre mindent és pláne ne holnaptól. Lassan haladjunk, kis célokat kitűzve, így reálisan tartható a tempó és így lesz a szemünk mindig a célon.
Gondoljuk át, miért tűztük ki azt a célt, miért pont azt szeretnénk megvalósítani, mióta tervezzük ezt, miért nem sikerült eddig és miért tér vissza újra meg újra az elhatározás? Csak mi tudhatjuk mik a vágyaink, s helyettünk soha senki nem fogja megvalósítani.

Az emberek nagy része egy idő után feladja az újévre meghatározott céljait és nem tartja be fogadalmait.

Vajon mi ennek az oka, mit és hogyan tesznek azok, akik betartják fogadalmukat?

Akik sikerre viszik a terveiket, rájuk jellemző négy fontos dolog:

1. pozitív gondolkodás

2. önmaguk megjutalmazása

3. negatív emberek elkerülése

4. türelem

Tehát ezekkel a tulajdonságokkal mindenképp meg kell erősítenünk magunkat! Amikor pedig kicsit elbizonytalanodunk, nos akkor kell legjobban a célt látni magunk előtt. Amikor nehezebbé válik minden, akkor kell tudnunk, „miért vagyunk ott, miért is kezdtük el”. Mindenkinek sok erőt és kitartást kívánok céljai eléréséhez és hogy élvezzék és értékeljék az odavezető utat is.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.