Menü

Turmixok, amelyektől fényesebb lesz a hajad

A gyorsan növő, erős, dús és egészséges hajhoz nélkülözhetetlen a megfelelő táplálkozás, amire a legegyszerűbb megoldás a turmix, vagy ahogyan mostanában sokan nevezik, a smoothie.

A haj kedvenc vitaminjai és ásványi anyagai a C-vitamin, a vas, a cink és a B-vitamin család legtöbb tagja. Ha ezekből elegendő mennyiséget veszünk magunkhoz, akkor nem kell többé a töredezett hajvégek, vagy a fakó, fénytelen, lógó haj miatt aggódnunk.

Miért hatásosak?
A hajerősítő turmixok közös tulajdonsága, hogy friss zöldségekből és gyümölcsökből készülnek. Fontos, hogy ne legyen túl nagy a cukortartalmuk, mert az gátolhatja egyes jótékony anyagok felszívódását. A sötétzöld levélzöldségek, a bogyós gyümölcsök, az olajos magvak és az avokádó mind segítenek, hogy biztosítsák az egészségesen, gyorsan növő hajnak a szükséges tápanyagokat, olyan különlegességeket is, mint a niacin vagy a biotin. Külön bónusz, hogy a bőrünk is megszépül a fogyasztásuktól.

Hajnövesztő "erdei álom" turmix
A bogyós gyümölcsök kiemelkedően gazdagok C-vitaminban, ami több jó tulajdonsága mellett a vas jobb felszívódását is elősegíti. Felturbózza a szervezet kollagén termelését, ami elengedhetetlenül szükséges ahhoz, hogy a haj erős és rugalmas legyen, hidratálja a száraz hajat, megállítja a hajvégek repedezését. A spenót a folsav és a vas ellátását biztosítja. Jó ha tudjuk, hogy ha hullik a hajunk, akkor elsőként vashiányra kell gyanakodni, ha viszont elegendő van belőle a szervezetünkben, akkor gyorsabban, intenzívebben nőhet tőle a haj.

1 nagy pohárnyi turmixhoz a hozzávalók:

1 nagy marék bébispenót
kb. fél csésze fagyasztott (vagy ha szerencsénk van friss) bogyós gyümölcs
fél banán, lehetőleg jó érett
1 dl tej (helyettesíthető növényi tejjel, de frissen facsart narancslével is)
jégkocka

Hajfényesítő epres-mangós turmix

Az eper a C-vitamint, a mángold a vasat biztosítja (akinek nő otthon a kertben az úgysem tudja mit csináljon a sok felesleggel, akinek nem, az helyettesítheti spenóttal). Ennek a turmixnak azonban a dió a kulcsa, magas Omega 3 zsírtartalma, cink, biotin és E-vitamin tartalma miatt. Ezek nemcsak védik a hajat, például az UV sugárzás káros hatásaitól, hanem belülről építik, javítják a haj struktúráját. Fényt, erősebb tartást és egészséges hajvégeket ad, és dúsabb kinézetű lesz tőle a hajunk.

2 pohárnyi adaghoz:

3 nagy mángoldlevél, amelynek kemény középső levélnyelét eltávolítjuk
1 marék fagyasztott mangó (helyettesíthető ananásszal)
1 marék fagyasztott (vagy friss) eper
1 pohár joghurt, lehetőleg élőflórás
4-5 darab dióbél
max. 1 dl víz, ha hígítani szeretnénk

Turmixoljuk össze a hozzávalókat. Könnyebb, ha a diót előzőleg vízbe áztatjuk, hogy megpuhuljon. Hűtőszekrényben két napig tartható, a harmadikon már nem fog olyan jól kinézni és csökken a vitamintartalma is.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.