Menü

Természetes módszerek torokfájás ellen

Mindenkinek ismerős az érzés, mikor fáj a torkunk, szúr, kapar, éget, a nyelés olyan, mintha kaktuszt ennénk. A torokfájásra számos gyógyszer létezik, azonban ezek helyett(esetileg mellett) most természetes megoldásokat, népi gyógymódokat kínálunk.

A torokfájás mindig egy nagyon kellemetlen dolog, elsődleges feladata enyhíteni a fájdalmas érzést. Erre otthon elsőként sokszor a mézet vesszük le a polcról. Teába keverve, vagy magában fogyasztva is hatásos gyógymód, antibakteriális és vírusölő hatású.

Régi módszer, sokan ismerik a meleg sós vizes gargalizálást, mely segít elpusztítani a torokban lévő baktériumokat. Nemcsak természetes, házi megoldás, de még hatásos és olcsó is. A sós vízben oldva kiválóan fertőtleníti a légutat és gyógyítja a torokbántalmakat.

A kamillatea gyógyhatásairól nem tudunk újat mondani, természetesen nyugtató hatású. Régóta használják gyógyászati célokra, például a torokfájás enyhítésére. Néhány tanulmány véleménye kimutatta, hogy a kamillagőz belégzése segíthet enyhíteni a megfázás tüneteit, beleértve a torokfájást is. A kamillatea fogyasztása serkentheti az immunrendszert működését, így szervezet hamarabb tudja legyőzni a fertőzést.

A sós vízzel való gargalizálás mellett gyakran alkalmazott módszer a sós vízzel kevert szódabikarbóna gargalizálás, mely szintén elpusztítja a baktériumokat.

Ebben az esetben egy csésze meleg vízhez 1/4 teáskanál szódabikarbónát és 1/8 teáskanál sót kell adni, majd öblögetni.

Az almaecetet én még sosem használtam, de többen említették, hogy ha fáj a torkom, 1-2 evőkanál almaecetet oldjak fel egy csésze vízben, és gargalizáljak vele. Ezt a módszert is érdemes megjegyezni, ugyanis az almaecet is antibakteriális hatású.

Gőzölés, izzadás eddig is ismert módszer volt. ha megfáztunk, igen eredményes módszerről van szó. Kamillával, orvosi zsályával nagyon hatásos. Forraljunk fel egy edényben vizet és inhaláljunk a keverékkel. A torokfertőtlenítés szerek egyik legjobb ellenszere a fokhagyma és a vöröshagyma. Keverjük össze 1 evőkanál reszelt tormával és 1 dl vízzel. Hagyjuk 20-25 percig állni és ezután gargalizáljunk ezzel gyakran, vagy préseljünk le egy fokhagymát, keverjük össze mézzel és együk meg.

Az aromaterápia is jól működik. Eukaliptusz- és borsmenta-olajat cseppentsünk vízbe, s lélegezzük be mélyen. Ez a módszer gyermekek és várandós nők számára viszont nem ajánlott.

A fent összegyűjtött praktikák és tanácsok bizonyítottan hatásos népi gyógymódok, azonban nem helyettesítik a szakszerű orvosi kezelés, ezért, ha a torokfájásunk napok múlva sem csillapodik, feltétlen orvoshoz kell fordulnunk.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.