Menü

A halogatás megelőzhető mellékhatásai

Halogatunk, mert nincs kedvünk valamihez. Halogatunk, mert unalmas vagy idegőrlő valamit elkezdeni, befejezni. Mindannyian halogatunk, de vajon milyen hatása van ennek az életünkre?

Ha te is rutinos/krónikus halogató vagy, most megosztjuk veled a halogatás néhány mellékhatását, amelyek befolyással lehetnek az életedre. Talán segítenek kicsit átértékelni, és rávenni, hogy kevesebbet halogass, és hamarabb cselekedj.

Értékes időt veszítesz

Mennyi idő tűnhetett már el vajon az életedből azáltal, hogy halogattál? Extrém esetekben akár évekről is beszélhetünk. A pillanat, amikor rájössz, hogy évek reppentek el a fejed felett, egyáltalán nem megnyugtató. Ilyenkor jön a következő negatív érzelem, a megbánás.

A remek lehetőségek elszalasztása

Észrevetted már, hogy hány lehetőséggel nem éltél, amikor éppen lehetett volna? Talán fel sem tűnt, hogy az adott pillanatban egy-egy lehetőség nagy változást hozhatott volna az életedben. Általában van második esély, de nem garantált. A lehetőségeket az élettől kapod, és ha teheted, ragadd meg őket két kézzel, ahogy megjelennek!

Nem teljesíted a saját magadnak felállított célokat

Van az úgy, hogy elhatározol valamit, de mégsem viszed véghez? Ebben is a halogatás játssza a főszerepet. Igyekezz megtalálni az okát, miért jellemző rád a halogatás! Egy-egy cél elérésének elmulasztása talán egy jobb életúttól von meg. Ezért állj fel most, és tégy saját magadért!

Alacsonyabb önbecsülés

Egy ördögi kör, amiben találhatod magad. A halogatás csak ahhoz vezet, hogy még értéktelenebbnek fogjuk magunkat érezni, és önmagunkban kezdünk kételkedni. Tudományos kutatások bizonyítják, hogy ha kevesebbre értékeljük magunkat, az alacsonyabb sikerrátához vezet, és azt is észre fogjuk venni, hogy önmagunkat tartjuk vissza bizonyos lépésektől, amiket normális esetben megtennénk.

A hírneved vagy becsületed sérülése

Ez a pont valakinek fontos, míg másoknak kevésbé. Ha folyton azt hajtogatod, hogy valamit meg fogsz tenni, és közben soha nem csinálsz semmit, csökkeni fog a becsületed, hiszen a legtöbben nem kedveljük az üres ígéreteket. Sajnos ez utóbbi is alacsony önbizalomhoz vezet, ami által egyre könnyebbé válik a halogatás, és egy idő után már magad sem lepődsz meg, hogy valamit csak mondasz, de sosem teljesíted. Talán néhányan el is fordulnak tőled, nem ajánlanak több lehetőséget, nem számítanak már rád.

De! Ha már most is megrögzött halogatóként ismernek, viszont szeretnél tenni ellene, legközelebb, ha valaki megkeres, minden erőddel és rendelkezésre álló eszközzel legyél azon, hogy a rád bízott feladatot időben teljesítsd! Néhány alkalom, és máris javulni fog a megítélésed, és ezáltal a szociális kapcsolataid is.

Ahelyett, hogy hagyod, hogy a halogatás vegye át az irányítást, ragadj magadhoz egy kis szabadidőt, és sajátíts el néhány technikát, hogyan menedzselheted az idődet jobban, hogy tudj magadnak segíteni, amikor a halogatás előjelei mutatkoznak. Ha nem megy egyedül, akkor pedig a kognitív viselkedésterápia jelenthet megoldást.

Fort Molnár Henriett

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?