Menü

Mutasd a körmöd, és megmondom ki vagy! – a helyes körömápolásról

Megvan az az ismerősöd, akinek folyton ápolatlan a kézfeje és a körme? Esetleg neked is ilyen? Itt az ideje odafigyelni a kézfejed egészségére is, hiszen sok mindent elárulhat rólad. Nem csak esztétikai, de egészségügyi problémákat is meg lehet előzni a helyes ápolással.

Sokan végeznek fizikai, mezőgazdasági, vagy egyéb olyan ipari munkát, ahol a kézfej és a köröm koszossá válik. Néha még alapos kézmosással sem lehet megszabadulni a kosztól. Ilyen esetben nagyon hasznos egy apró pedikűr szett, ami akár a táskában is elfér. Ezekkel az eszközökkel lehet végezni egy gyors tisztítást. A körömkefe kimondottan hasznos a köröm alá szorult szennyeződések eltávolítására. Az alkoholos kézfertőtlenítő használata is sok baktériumtól és kosztól képes megszabadítani a kézfejeket.

De munkától függetlenül is léteznek olyan emberek, akik viszont rágják a körmüket. A körömrágás egy pót- vagy kényszercselekvés, általában valami szorongás áll a háttérben. Esztétikailag igencsak kifogásolható, a körömrágónak fel sem tűnik káros szokása, azonban a környezetében mindenkinek. Szerencsére erről a rossz szokásról is le lehet szokni. Gyógyszertárakban kaphatóak olyan ecsetelők, testápolók, amelyek nyállal érintkezve rossz ízűek lesznek. Sokaknak segített a manikűr és a műköröm, ugyanis ilyenkor már sokan sajnálják lerágni a körmüket.

Ezért is hasznos a gyakori manikűr. Azonban nem szükséges mindig körmöshöz járni, ezt magunktól is megtanulhatjuk! Elsőnek is hagyjuk megnőni a körmünket tetszőleges hosszra, ezek után formára reszelhetjük. Erre is van egy megfelelő technika, nem össze-vissza csináljuk! A legjobb módszer, ha a köröm élének külső részénél kezdjük meg a reszelést, és onnan haladunk a köröm élének felső, középső része felé. Így sokkal egységesebbé varázsolhatóak a körmök.

Ezek után lakkozhatunk! (A férfiak is nyugodtan lakkozhatnak akár átlátszóval). Ha van egy kis időnk, hogy tartósabbá tegyük a lakkot, akkor vigyük fel a termékeket több rétegben! Az első lépés mindig az úgynevezett basecoat, vagyis alapozó használata legyen. Ezt kövesse maga a körömlakk felvitele, majd végezetül az úgynevezett topcoat, vagyis a védő, fedőlakk. Azonban arra is szánjunk időt, hogy 2-3 naponta újítsuk meg a lakkot, ugyanis hamar kopni kezd. A kopott körömlakk látványa szintén igénytelenségre és lustaságra vall. Célszerű akár csak egy szimpla átlátszó lakk felvitele, aminek kopása nem észrevehető.

Ha kiszáradt a kezed az időjárási viszonyok vagy a munkás miatt, akkor bátran használj hidratáló krémet, akár egy kisebb méretűt a táskádba is tehetsz! Néhány termék akár már beszívódás után látványosan segít a száraz bőrön.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.