Menü

Ölelésterápia

Naponta nyolc ölelésre van szükségünk. Lehet több is, de nyolc a minimum. A kutatások kimutatták ugyanis, hogy ennyi ölelés jó hatással van a betegségek leküzdésére, a magányra, a stressz levezetésére, a fáradság elfeledésére, a szívműködésre és úgy mindenre IS.

A világ egyik legjobb dolga, érzése, mikor megölel a párunk, nyakunkba csimpaszkodik a gyerekünk, átölelnek a szüleink, vagy mi öleljük át a nagyszüleinket. Csupán, mert jó. De, hogy ezzel mennyi mindent adunk! Talán nem is gondolnánk. Már a születésünktől fogva meghatározó.

Mit is adhat egy ölelés?

Biztonságot, biztonságérzetet, nyílt kommunikációt, őszinte érzelemkifejezést. Csökkentve az elszigeteltség, az egyedüllét, a magány és a harag érzését. Javul a közérzetünk, az önbecsülésünk. Az ölelés kifejezi, hogy szeretnek bennünket és, hogy mi is szeretünk.

Kisimulnak az idegeink. Fellélegzünk, megnyugszunk. Mondhatom, hogy felér egy meditációval? Talán igen. Olyan, mintha energiát adna, illetve ad is.

Egy ölelés hangulatjavítóként működik, ezáltal pedig energikusabbnak érezzük magunkat.

Kölcsönös bizalomra és szeretetre épül, ahol egyszerre adunk és kapunk is. Folytathatjuk a sort reggelig, de ennyiből is látszik, hogy milyen jótékony hatása van az ölelésnek a szervezetünkre! Amikor nem kellenek szavak, mert anélkül is ért a másik mindent.

Ez mindig őszinte, kötelezően nem ölel senki, nem társadalmi elvárás, az ölelés belülről fakad és ennek megfelelően őszinte kell, hogy legyen, s rengeteg boldogsághormont termel.

Az ölelés arra is pozitívan hat, aki adja és arra is, aki kapja, hiszen a boldogság hormonjait termeli. Amikor a párunkat, gyermekünket, szüleinket, barátainkat öleljük át, az nekünk is nagyon jót tesz.

Az öleléstől egészségesebbé válunk, hiszen erősíti az immunrendszerünket, szervezetünk ellenálló képességét, ez pedig egy nagyon lényeges érv arra, hogy minél többször öleljük meg gyermekeinket, párunkat, szüleinket, barátainkat. (ellenségeinket?)

Az érintés gyógyító ereje legendás. Szükségünk van arra, hogy egymáshoz érjünk. Egy ölelés szinte kicseréli a pozitív energiákat.

Sajnos a mai folyton rohanó világunkban sokszor megfeledkezünk arról, mennyire jó, ha megölelünk valakit, vagy minket ölelnek meg. Ha időt szakítunk egymásra. Ha figyelünk a másikra.

Már kipróbáltam és tudom, hogy működik! Amikor a párodra, vagy a gyermekeidre dühös vagy valamiért, szó nélkül öleld át őket. Lehet, hogy nem erre számítanak, meglepődnek, de pillanatok alatt oldódik bennük és bennünk a feszültség. Az ölelés sok mindenre megoldás. Szavak nélkül.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?