Menü

Decemberi jótékonykodás

  • Dátum: 2018.12.06., 19:07

Bár a szeretetnek elméletben nemcsak decemberben vagy karácsonykor kellene léteznie – nyilván nem is csak akkor létezik -, mégis a legtöbben ilyenkor figyelünk oda jobban egymásra, illetve embertársainkra. Használjuk ki ezt az időt, hogy tegyünk valami jót másokkal, akiknek még annyi sincs, mint nekünk.

Ha idén is csak decemberben kaptuk fel a fejünket, hogy megint elrepült egy év, beszélgessünk el néhány ismerőssel, görgessük át a közösségi oldalakat, és nézzük meg, kinek hol tudnánk segíteni. Az év ezen időszakában számos kérés érkezik óvodáktól, iskoláktól, állatmenhelyektől, idősotthonokból, kórházakból. Mind csak apró segítséget kívánnak valakitől. Miért ne lehetnénk mi ezek a valakik?

A jótékonykodásnak pszichológiailag bizonyítottan pozitív hatása van a közérzetünkre, a kedvünkre, és ezáltal a környezetünkre is. Keressünk fel állatmenhelyeket, akik szívesen fogadják a tiszta pokrócokat és törülközőket, hiszen a gondozott állatok télen is kint élnek, és fáznak. Vigyük be a lejárt elsősegély dobozokat, amiből a kötszereket és egyéb tartozékokat fel tudják használni.

Selejtezzük ki a gardróbban évek óta felhalmozódott használt paplanokat és párnákat, mossuk ki őket, és vigyük be kórházakba vagy idősotthonokba. Sajnos sok idős vagy beteg ember kénytelen a karácsonyt is kórházban tölteni, és sokszor nem áll rendelkezésre elegendő takaró. Olvassuk ismerőseink bejegyzéseit a Facebookon, sokan szeretnének segíteni, mert van nekik mit elajándékozni, de nincs mivel elszállítaniuk. Legyünk mi azok, akik a logisztikát végrehajtják.

Számos üzletben szerveznek gyűjtést rászoruló családok, gyermekotthonok részére. Ha egy dobozzal kevesebb szaloncukrot veszünk karácsonyra, máris felszabadul egy kevés tőke a családi kasszából, amiből lisztet, cukrot, étolajat vagy egyéb tartós terméket tudunk vásárolni másoknak.

Nem kell óriási segítségre gondolni, hiszen van, akinek ez a kevés is nagyon sokat számít. Ha pedig megtanulunk kicsit tudatosabban élni, év közben is segíthetünk másokon.

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Az almaecet sokoldalú felhasználása és előnyei

Az almaecet egy sokoldalú csodaszer. Amellett, hogy a konyhákban évek óta hódít a viszonylag olcsó áron kapható ecet, a fogyókúrázók körében is népszerű. Azonban milyen jótékony és pozitív hatásai vannak annak, ha minden nap belecsempészed az ételeidbe, vagy vízzel hígítva, mézzel édesítve, iszol néhány kortyot belőle?

Klímakarbantartás: miért fontos?

A hirtelen beköszönő nyárias meleg lassan aktuálissá teszi a klímahasználatot, s ekkor különösen ajánlott otthonunk, autónk fertőtlenítése, hiszen a klímarendszerben számos kórokozó megtelepszik. A klíma karbantartása több okból is fontos, ám a menete bonyolultabb, minthogy azt házilag is teljeskörűen el lehessen végezni.

Hogyan segíthetnek a kék színű ásványok?

A kék szín, a vízenergia színe. A víz pedig a tudást, az érzelmeket, az emberi kapcsolatot és az emberek közötti kommunikáció eleme. A kék szín a tudás, a nyugalom, a béke, az érzelmek és tudásvágy szimbóluma is.