Menü

Hajfitnesz: hajerősítő gyakorlatok az egészséges tincsekért

Sokaknak okoz gondot, hogy nincs a hajuknak tartása, mert eredendően vékony szálú, esetleg elroncsolódott a hajfestéstől, vagy a nem megfelelő hajápolástól. Hogyan regenerálhatjuk hajunkat és mivel ápoljuk, hogy jól kezelhető legyen?

“Dúsabb hatást, szebb tartást el lehet érni különböző hajápolószerekkel, megfelelő hajápolással és jó frizuraválasztással. Azonban a közhiedelemmel ellentétben erősíteni csak «az új hajat» lehet” – mondta Lafferton Annamária, az elrontott frizurák helyrehozásának szakértője.

A megoldás a helyes táplálkozásban, a folyadékpótlásban, a megfelelő frizuraválasztásban rejlik, melyhez ajánlott szakember segítségét is igénybe venni. Persze a hajápoláson is sok múlik, de nem biztos, hogy úgy, ahogyan ezt eddig hittük.


Lafferton Annamária munka közben

A gyenge, tartás nélküli hajért számos ok lehet felelős, a genetikai adottságok épp úgy, mint a rosszul megválasztott fizikai és kémiai kezelések, a nem megfelelő hajápolás, vagy az életmód.

Ne akarjuk újjáéleszteni!

A hajszál - ellentétben sok reklám üzenetével - nem él. Pláne nem, ha már alaposan tönkretettük. Az erőtlen, roncsolódott, vékony szálú hajnak dús, egészséges hatást csak kölcsönözni lehet, azonban ez tüneti kezelés, átmeneti megoldást jelenti.

A hajújraépítő kezelések a hajszálak felületére hatnak, a belső szerkezetet nem építik újjá. Valójában a hajszálak hidratálása által lesz sokkal szebb és könnyebben kezelhető a frizura.

Ez úgy működik, mintha ráhúznának egy külső réteget a hajszálakra, ezáltal érhető el a látványos változás a haj felszínén,de nem «éled fel», a haj szerkezete ugyanaz marad” – magyarázza a szakember.

Bár a haj 97 százalékát keratin alkotja, ezt az összetevőt kívülről nem lehet bejuttatni a hajszálakba. A hajunk belső keratin szerkezetén nem lehet kívülről változtatni, nem lehet visszaépíteni. De megújulásra lehet késztetni.

Egye, igya egészségessé a haját

A megoldás a megfelelő, fehérjékben, zöldségekben, gyümölcsökben gazdag étrendben és az elegendő folyadékfogyasztásban rejlik. Ezek segítik elő ugyanis a szervezetünk megfelelő keratin termelését. Leginkább ezzel lehet a hajat új erővel megtölteni, ez hosszútávon a leghatékonyabb módszer” – állítja Lafferton Annamária.

Az egészséges táplálkozás mellett a megfelelő hajápolásról sem szabad megfeledkezni, mellyel megóvhatjuk a haj egészségét. Az otthoni hajápoláshoz válasszunk hajtípusunknak megfelelő termékeket, és alkalmazzuk a 3 lépéses hajápolást - sampon, balzsam, pakolás használatával. Alkalmanként bevethetjük a száraz hajápolókat is, de a kifésülő spray-k, olajok, hajápoló tejek használata során is vegyük figyelembe hajunk adottságait.

Sokat tehetünk frizuránkért azzal is, ha hajmosás után hagyjuk megszáradni természetes állapotában tincseinket. Minél kevesebb fizikai behatás éri a hajat, annál jobb állapotú marad. Megfelelő frizura esetén kevesebbet kell azt formázni, így ezzel is óvhatjuk hajszálaink egészségét.”- ajánlja Lafferton Annamária.

Vigyázzunk a hajunk egészségére

Ha egészséges a hajunk, vigyázzunk rá. A legkritikusabb vegyszeres műveleteket - mint a festés vagy a melír- bízzuk minden esetben szakemberre, mert sajnos bizonyos roncsolódás felett már csak az olló a megoldás.

A Lafferton Fodrászatról

Lafferton Annamária Magyarország első elrontott frizurák helyrehozására specializálódott fodrásza. Hatéves korában döntötte el, hogy fodrász lesz, majd 13 évesen már ott állt a hajmosónál. Volt hajmodell, majd 3 éven keresztül tökéletesítette szakmai tudását egy mesterfodrász mellett Budapesten. 2010-ben nyitotta meg az első önálló szalonját Lafferton Fodrászat néven, amely Magyarországon elsőként az elrontott frizurák helyrehozására specializálódott. Mára két szalonja működik Budapesten. Küldetése magabiztossá tenni a nőket tökéletes frizurával. Honlapja: www.lafferton.hu

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.