Menü

A dohányfüst kizárva

Érdekesség, hogy tüdőnk mindenkori állapota nincs akkora egészségügyi központban, mint más egyéb szerveink problémái, bajai, gyakori betegségei. Pedig a tüdővel is illik vigyázni.

A tüdőgyulladás komolyságát, lehetséges szövődményeit mindenki ismeri, akár találkozott már vele, akár nem. Ugyanakkor a betegség idejében elcsípve különösebb bonyodalom nélkül gyógyítható.

Vannak azonban olyan problémák, amelyek sokkal nehezebben, vagy egyáltalán nem orvosolhatóak. Itt van például a COPD, amely az esetek többségében krónikus. A COPD nem más, mint tüdőszövet károsodása, a légutak beszűkülése. Kialakulásának fő okai között van a dohányzás, de szennyezett levegő is okozhatja. A káros anyagok miatt a hörgők nyálkahártyája megduzzad. A tünetek elég kellemetlenek: köhögés, légszomj, nehézlégzés, váladék és köpetképződés. Ezek a tünetek az esetek többségében enyhén indulnak, azonban fokozatosan súlyosbodnak. Elérhetik azt a szintet, hogy a beteget komolyan akadályozzák a mindennapi életben, munkában.

A szakemberek emiatt azt tanácsolják, hogy gyanú esetén mindenképpen forduljunk orvoshoz, mert a tüneteket több módszerrel is lehet csökkenteni, illetve a betegséget valamelyest kordában tartani.

Vannak gyógyszerek, különböző kitapasztalt kezelések, de a dohányzást mindenképpen el kell hagyni, mert a füst nemcsak kiváltó ok, hanem olyan tényező, amelynek kulcsszerepe van a COPD-s betegek állapotromlásában.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.