Menü

Hisztéria helyett tanácsok

Túl vagyunk az első nagy nyári hőhullámon és az ilyenkor szokásos hisztérián. Pedig a melegtől nem kell megijedni, csak érdemes néhány szabályt és jó tanácsot betartani.

Minden évben ismétlődő jelenség: ha tartósan 30-35 Celsius fok fölé kúszik a hőmérő higanyszála, beindul az össznépi hisztéria, hogy mi lesz velünk. A tévék, a rádiók ilyenkor naponta többször figyelmeztetnek a ránk leselkedő veszélyekre.

Félreértés ne essék, veszély valóban van, ugyanakkor a valódi tanácsok helyett ilyenkor általában csak feleslegesen eltúlzott riogatásokkal találkozunk.

Hőségben mindenképpen figyelnünk kell szervezetünkre, hiszen megnő a szív és érrendszeri problémák kockázata. A kánikula alacsony vérnyomást idézhet elő, nem beszélve arról, ha nem pótoljuk megfelelően az elveszített folyadékot, az szintén keringési zavarokat, akár szívinfarktust is okozhat. Ez persze nem jelent speciális elővigyázatosságot, mindössze arról van szó, hogy kerüljük a tűző napot, valamint fogyasszunk el napi 2-3 liter folyadékot.

Lehetőleg vizet és lehetőleg ne legyen jéghideg. Szervezetünknek ugyanis a túl hideg italokkal még dolga van, fel kell melegítenie, és ez energiát vesz igénybe, emellett a gyomrunknak sem tesz jót. A cukros üdítők, az alkoholok, valamint a kávé kánikulában fokozott negatív hatásaival mindenki tisztában van.

Tusolásnál, fürdésénél szintén nem jó a jéghideg víz, a túl nagy hőmérséklet különbség káros lehet, érdemes inkább langyosabbra venni a csapon a fokozatot. Testünket hűthetjük vizes borogatással, amelyet nyakunkon, csuklónkon és könyökünkön érdemes alkalmazni.

A ruházatra szintén érdemes odafigyelni,a jól szellőző, nedvszívó anyagokat, darabokat kell ilyenkor előtérbe helyezni.

Fotó:
pixabay.com

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.