Menü

Sokakat érintő probléma- A visszér betegség

A lakosság közel 20 százalékát érinti ez a probléma, melynek elhanyagolása súlyosabb szövődményekkel is járhat.

A nők körében egyébként kétszer olyan gyakori, de a férfi nem képviselőit sem kíméli ez a betegség. A probléma hátterében genetikai hajlam is áll, a kötőszövetek gyengesége ugyanis örökölhető adottság. Az életmóddal súlyosbíthatjuk, vagy enyhíthetjük ennek a hajlamnak a hatását.

 A visszér betegség a vénák kóros kitágulását jelenti. Ezek az erek szállítják az úgy nevezett elhasznált vért a szív és a tüdő felé. Kezdeti panasz lehet az enyhe lábdagadás, és a nehéz lábérzés esténként. A vénák erőteljes kitágulása esetén már komolyabb és kellemetlenebb tüneteket tapasztalhatunk (erős fájdalom, viszkető égető érzés). A visszér rontja a láb vérkeringését, súlyos esetben trombózis (vérrögképződés) is kialakulhat. Kezelés hiányában szintén komoly szövődmény lehet a láb elfekélyesedése.

Mint sok probléma esetében, e témában is a megelőzés fontosságát hangsúlyozzák a szakértők. Ennek része lehet a sport, akár még rendszeres sétával is tehetünk a visszér kialakulása vagy súlyosbodása ellen. Nagyon fontos a testsúlykontroll, az elhízás ugyanis mélyíti ezt a problémát, főleg ha valaki elve hajlamos erre a betegségre. A dohányzás mellőzése is elengedhetetlen, hiszen az erek állapota kulcsfontosságú lehet. Ezeken kívül a szakemberek a kálcium- fluorid rendszeres szedését, és a vasfoszfát- só alkalmazását is javasolják.

Fotó:
visszér.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.