Környezetvédelmi világnap
Pünkösdi, programdús, napfényes hosszú hétvégénkről talán keveseknek jut eszébe, hogy környezetvédelmi világnap is van június 5-én. Az Egyesült Nemzetek Szervezete 1972-ben június 5. napját a környezetvédelem világnapjává nyilvánította.
Mit jelent a túlfogyasztás és mit tehetünk ellene?
„Az emberek jelenlegi fogyasztásukat tekintve úgy élnek, mintha 1,7 Föld állna rendelkezésünkre, pedig csak ez az egy bolygónk van” – idézem Antal Alexát, a WWF Magyarország kommunikációs vezetőjét. A túlfogyasztás korunk egyik legnagyobb problémája, melynek száma országonként más és más.
Újrahasznosított termékek
Egyre több olyan termék jelenik meg az üzletekben, amely előállítása és használata már nem okoz nagy terhet a környezetnek.
Hétköznapi szokásaink, melyekkel ártunk a környezetünknek
Kis odafigyeléssel bizony sokat tehetnénk a környezetvédelemért a hétköznapjainkban is - már ha egyáltalán tudatában vagyunk annak, hogy milyen rossz szokásainkon változtathatunk. Ehhez nem kell sok idő és pénz, csak egy kis odafigyelés...
Húszezer italos kartondobozzal menthetünk meg egy fenyőfát a kivágástól
Decemberben a fejenkénti átlagos havi 7,8 kg-os papírfogyasztásunk 10-15%-kal akár 9 kilóra is nőhet a felfokozott ünnepi vásárlási láznak köszönhetően. A tejek, gyümölcslevek csomagolásául szolgáló italos kartondoboz 75%-a papír, amely olyan jó minőségű, hogy akár 5-10-szer is újrahasznosítható - lenne.
Használj kevesebb csomagolóanyagot: hasznosíts újra Te magad!
Sok mindent megtehetünk azért, hogy kevesebb hulladék keletkezzen a környezetünkben. Cikksorozatunk 2. részében bemutatjuk, miként lehetsz Te magad az újrahasznosító, és hogy ennek milyen környezetvédelmi előnyei vannak.
Hihetetlen mennyiségű szemetet termelünk! 1. - Mit kezdünk a szemetünkkel?
A tudatos vásárlás nemcsak anyagi okokból fontos, hanem jelentős színtere lehet a környezetvédelemnek is. A vásárlási szokások ugyanis nagymértékben meghatározzák a hulladéktermelést, vagyis a környezetterhelés mértékét is.
Környezettudatosság: nem idő és pénz kérdése
A nyugati világban egy lakos átlagosan egy kg hulladékot termel, ez azt jelenti, hogy a világon egy nap alatt annyi hulladék termelődik, ami meghaladja Magyarország területét.
Mit rejtenek a fehér kukák?
A felmérések szerint az átlag magyar család megtermelt szemetének legalább tíz százalékát a különféle üvegek alkotják. Pedig azok az üvegek, amelyek a közös szemétgyűjtőben, a szeméttelepen landolnak már nem újrahasznosíthatóak, a szelektíven válogatott társak viszont igen.
Csakis szelektíven!
A szelektív hulladékgyűjtésről nem lehet sokat beszélni. A téma mindig aktuális, hiszen szerencsére egyre többen gondolkodnak környezet tudatosan és egyre többen érzik úgy, felelősek a szűkebb és tágabb világukért, annak élhetőségéért. A szelektíven gondolkodók jól tudják, a sárga kukába a műanyag és fém hulladékokat várják.