Menü

Okok, amiért megéri mindennap salátát enni

Bár a legtöbben a salátákat a nyulak és kecskék eledeleként azonosítják, rendkívül táplálóak, vitaminok és értékes ásványi anyagokban rendkívül gazdagok. Ezért is érdemes őket rendszeresíteni a táplálkozásunkban. És ezt nem csak én mondom, tudományosan bizonyított, hogy a salátaevésnek rengeteg jótékony hatása van. Ebből gyűjtöttem össze neked most 10-et.

Sokan még mindig nem igazi ételként gondolnak a salátára, pedig ez egy remek eledel és nem csak azoknak, akik fogyni szeretnének. A saláta rendszeresen fogyasztva ugyanis számos pozitív hatást biztosít, ami hosszú távon nagyon jót tesz az egészségnek és számos betegséget is elkerülhetünk akkor, ha rendszeresen salátát fogyasztunk.

A saláta már csak azért is nagyon egészséges, mivel rostban rendkívül gazdag. A rost könnyen emészthető, amely nagyon jó hatással van az emésztőrendszer egészségére. Nem beszélve arról, hogy a saláta csak kevés kalóriát tartalmaz, a benne lévő rostok pedig könnyen eltelítenek, így kevésbé érezzük éhesnek magunkat.

A rendszeres salátafogyasztás számos betegségtől óvhat meg bennünket. A salátában lévő tápanyagok védelmet nyújtanak a fejet és a nyakat érintő rákos daganatokkal szemben. Kutatások igazolják, hogy ez a hatás még akkor is érvényes, ha valaki dohányzik. Persze nem árt óvatosnak lenni és a dohányzással végérvényesen leszámolni.

10 érv a mindennapi salátafogyasztás mellett

1. Serkenti az anyagcserét

A zöld levelesek és a zöldségek tele vannak C-vitaminnal, amely segíti a szervezet zsírbontó folyamatait, és jó hatással van az anyacsere-folyamatokra.

2. Megelőzi a székrekedést

A rostokban gazdag zöldségek és levelesek nagyon sok rostot tartalmaznak, ezzel támogatjk az emésztést, és segítik megelőzni az emésztési problémákat.

3. Támogatja a fogyókúrát

Alacsony kalóriatartalmuk miatt a saláták a fogyókúrák elengedhetetlen kellékei. Eközben vitaminokkal és értékes ásványi anyagokkal töltik fel a szervezetet.

4. Hidratál

A levelesek és a zöldségek is sok vizet tartalmaznak, ezért hozzájárulnak a szervezet hidratálásához. Ettől függetlenül azonban a napi 2 liter tiszta víz fogyasztása még ajánlott.

5. Jót tesz a szemnek

A zöld leveles zöldségek luteint, zeaxanint és karotinokat tartalmaznak, amlyek az makulában koncentrálódnak, ezzel védik és egészségesen tartják a szemet.

6. Segít megelőzni a gyulladásos betegségeket

A saláta összetevői antioxidánsokat és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkező anyagokat tartalmaznak, így a gyulladásos betegségek kezelését is támogatja.

7. Jót tesz a csontoknak

A leveles zöldségek kalciumban rendkívül gazdagok, amely elengedhetetlen az egészséges és erős csontozat kialakulásához. Ez gyerekkorban és felnőtt korban is rendkívül fontos, különösen menopauza előtt álló nők esetében.

8. Javítja a vér összetételét

A sötét levelű zöldségek, mint a spenót, a kelkáposzta vagy a saláta támogatják a vér összetételét, oxigénnel látják el a sejteket, ezzel elűzik a fáradtságot.

9. Erősíti az immunrendszert

Talán nem is kell mondani, de a rengeteg vitamin és ásványi anyag kiválóan támogatja az immunrendszer működését. Hatékonyan bevethetők megfázás, influenza vagy fertőzés ellen is.

10. Tele van antioxidánsokkal

Az antioxidánsok megakadályozzák az oxidatív károsodásoka és a szabadgyökök kialakulását.!

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Természetes tápanyag a gondtalan emésztésért

Az emésztőenzimek feladata, hogy a bejuttatott táplálékot feldolgozzák, alkotórészeire bontsák. Az amiláz nevű, szénhidrátbontó enzimnek köszönhetően az emésztés már a szájban elkezdődik, a hasnyálmirigy, a máj és a bélfalból elválasztódó emésztőenzim pedig a fehérjék és a zsírok bontásában segít. Ha ezekből az enzimekből nincs elég, akkor az emésztés folyamata nem megy végbe zavartalanul.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.