Menü

Csodát művel a rizsvíz a száraz, göndör hajjal

A japán nők kedvenc hajápolója igazi csodaszer a száraz tincsekre. Megmutatták a netezők, milyen látványos a hatása. Igaz, hogy a drogériák polcai roskadásig vannak különböző szuper hajápoló termékekkel, de néha tényleg megéri bevetni néhány olcsóbb, házi praktikát is, ha csodás hajra vágyik az ember.

A módszer tudományos alapja:
Ha a rizst megfőzzük, vagy beáztatják, akkor a visszamaradó víz keményítőtartalma jelentősen megnő, ami táplálja, erősíti és fényesebbé teszi a hajat, elősegítve annak növekedését.
A keményítő bevonja fehérjével a tincseket, hogy megerősítse a szálakat és csillogást kölcsönözzön nekik.
A rizs gazdag folsavakban (erős B vitamin) aminosavakkal, antioxidánsokkal és nyomelemekben mint a cink, vagy a magnézium, mindezek segítenek a fejbőr táplálásában és a hajnak is egészséges lendületet adnak. A rizsvíz segít a töredezett és száraz haj regenerálásában.

A rizsvíz hatása a hajra
Nem véletlenül a rizsvíz a japán hölgyek kedvenc hajöblítője. Ez a kis csodaszer ugyanis a benne található B- és E-vitaminnak, ásványi anyagoknak, aminosavaknak és antioxidánsoknak köszönhetően fényessé, puhává és rugalmassá teszi a szálakat, ráadásul erősíti őket, és még a hajnövekedést is beindítja.

Akár hullámos, akár erősen göndör szálakról volt szó, a keverék mindegyik esetben erőteljes változást eredményezett. A legjobb pedig, hogy te is bármikor elkészítheted otthon, ha ki szeretnéd próbálni.

Így készítsd el otthon
Tegyél egy tálba egy bögrényi száraz rizst, majd önts rá 2-3 bögrényi vizet egy órára, nyomkodd meg a szemeket alaposan, majd hagyd, hogy kiázzanak belőle a hatóanyagok. Ha letelt az idő, szűrd le, és az így kapott híg, tejszerű folyadékot használd a hajadra pakolásként vagy öblítőként.

Előbbi esetben 20 percig hagyd rajta, és aztán mosd le, utóbbi esetben pedig samponozás után vidd fel a szálakra, masszírozd be alaposan, hagyd hatni 5-10 percet, aztán jöhet a balzsam, az öblítés és a szárítás.

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.