Menü

Hogyan készüljünk tanévkezdésre kisgyermekkel?

Mit tehet a szülő, hogy oldja félelmeiket, és megkönnyítse az iskolakezdés nehézségeit?

Lefekvés időben!

A nyári lazulás után fontos, hogy át kell állítani a biológiai órákat a szeptemberi időszámításra. Vagyis már iskolakezdés előtt fektesd le az eddiginél korábban a gyereket, és az sem árt, ha te sem virrasztasz éjfélig. Ha a szervezeteteknek van ideje – legalább néhány napja – átállni, akkor kipihentebbek lesztek, és koncentrálni is jobban tudtok majd.

Érdemes a gyerekeket bevonva, együtt készülni, hangolódni az iskolára. Közösen beborítani a könyveket, kihegyezni a ceruzákat, rendet rakni az íróasztalon, akár tenni egy sétát az iskola felé. Ez a közös tevékenység alkalmas idő lehet arra, hogy beszélgessünk, ki mit vár a tanévben, van-e valami amitől egy kicsit tart, melyik könyv tűnik a legérdekesebbnek, hogyan is képzelitek a következő hónapokat.

A beszélgetés ereje

A szervezettség és a szabályok mellett az is rendkívül fontos, hogy tudd, hogy mi zajlik a gyerekedben. Vagyis beszélgessetek mindennap, és ha megkérdezed, milyen napja volt, ne elégedj meg az egyszavas válaszokkal. Csak így biztosíthatod számára, hogy kiegyensúlyozott diák és később teljesítménykényszertől mentes felnőtt legyen.

Az üvöltözés nem megoldás. Egy gyermek esetén nagyon fontos, hogy türelmesnek kell lenni. Nem szabad leharapni a fejét egy fekete pont miatt. Ha sokadjára sem tudsz valamit elmagyarázni, akkor érdemes lehet játékos példákkal elmagyarázni a dolgokat.

Szülőként is bele kell jönni a dolgokba. Meg kell osztani egymás között a feladatokat. Tanuljatok felváltva a gyerekkel. Beszéljétek meg azt is, hogy mikor ki viszi iskolába.

Fontos a betegségek elkerülése

A bölcsőde-, óvoda- és iskola a betegségek melegágya, éppen ezért nem árt ha megtanítjuk gyermekünknek (ha még nem tudná), hogy mindig a szájunk elé tesszük a kezünket tüsszentésnél. Tudatosítanunk kell a gyerekekben azt is, hogy nem csak anya- és apa leszidása miatt kell étkezés előtt alaposan kezet mosni. Hogy hogyan kell jól kezet mosni, azt egy könnyű mozdulatsorral meg lehet egy gyermeknek tanítani. A rendszeres kézmosásra pedig mindig figyelmeztetni és ösztönözni kell.

Itt is meg lehet állapítani, hogy nincs két egyforma gyermek, és nincs két egyforma család, sőt egyforma iskolák sincsenek. Érdemes az ötleteket, terveket személyre szabni, kibővíteni vagy átalakítani, úgy, hogy a készülődés mindenkinek a lehető legjobban teljen.

Ultrabalaton negyedszer, avagy mi fán terem a csapatszellem!

A Tolna Vármegyében immáron öt éve aktívan működő FuTamási futócsoportunkból idén is nekivágott 10 fő, hogy körbefussa a Balatont, Magyarország egyik legnépszerűbb futóversenyén, a 18. alkalommal megrendezett NN Ultrabalatonon!

Korai zenei nevelés fontossága

Születésünktől kezdve megvan az a képességünk, hogy észleljük a dolgok zeneiségét. Sőt, ez a képességünk segít minél hamarabb megérteni a világ történéseit. Talán nem is olyan véletlen, hogy összehangolódásnak nevezzük az újszülöttekkel való kezdeti összecsiszolódást. Számukra még ez az elsődleges információforrás, és ennek további támogatása a fejlődési területek mindegyikére pozitív hatással lesz.

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Az idősödés megélése

Minden életszakasz egy krízis, amely az arra a korra jellemző változási pontok pozitív megélésével magában hordozza az új életszakaszba lépés lehetőségét. A szakirodalom
orvosi értelemben 60-65 éves korra teszi az időskor kezdetét.