Menü

Szobanövények, amik mindent túlélnek

Régóta keresem az olyan igénytelen növényeket, amiket még én sem tudok kinyírni.

Amikor valaki azt mondja, ez tuti igénytelen, nem fog elpusztulni, én akkor is be tudom bizonyítani, hogy vagy rossz helyre teszem, vagy sokat öntözöm, vagy egyszerűen engem nem bírnak a növények, de ritka, amelyik megéri a születésnapját nálam. Sajnos.

Bizonyított tény, hogy a zöld szín megnyugtat és serkenti a kreativitást, illetve egy kis életet hoz a térbe, tehát nem árt néhány növényke otthonunkban, bár én már csak a művirágra hajtok, sokszor abban bízom, mert azok tartósak még nálam is.

Több évnyi kísérletezés után kijelenthetem, nekem a művirágok a barátaim, persze azért nem adtam fel, s tovább kutatok igazi és élő növények után, hátha valamelyikkel szerencsém lesz. Egyszer.

Vannak most pozsgásaim, abból egy még él. A szukkulensek kis lakásban is elférnek és alig van szükségük vízre, így az sem gond, ha olykor elfelejteném locsolni őket. Pici kaspóban csücsülnek a párkányon, hogy elég napfényt kapjanak.

A vitorlavirágra is azt mondják, hogy igénytelen, bár nálam az sem maradt meg. Pedig fehér virágai csodaszépek, s hosszúkás levelei is rendkívül mutatósak. Ez a virág nem kedveli a közvetlen, tűző napfényt, viszont extra igénye a rendszeres és alapos öntözés. Alapos locsolással visszahozhatjuk az életbe, ha elmaradt pár öntözés az utóbbi időben.

Az anyósnyelv lépcsőházi virág, igen elegáns növény. Bírja a szárazságot, a hideget, a sötétet, rettentően szívós, mindössze a túlöntözést kell elkerülnünk.

A bromélia ez a hosszú levelű zöld növényke, amely szereti a meleget és a párát, ezért kifejezetten jól érzik magukat akár a fürdőszobában is.

A filodendron hatalmas zöld leveleivel anyukám virágait idézi gyermekkoromból, kiváló aduász a növény, hiszen remekül alkalmazkodik az árnyékosabb körülményekhez, de minimális öntözés mellett is jól érzi magát.

Panellakások elpusztíthatatlan növényei egyikének tartják a ZZ pálmát, amely az agglegények kedvence, az idegen nyelven Zamioculcas zamiifolia nevű növényt még csak meg se próbálom kiejteni a számon, úgyse tudnám kimondani. Kissé gúnyosnak hangzó becézését azért kapta, mert egy nő nélküli férfi kuckóban is képes életben maradni. S talán így még nálam is lenne esélye.

A pálmaliliom - igazi túlélő. Más néven yukka vagy jukka néven is emlegetik, törzse csupasz és a tetején kisebb csoportokban hegyes, hosszú levelek nőnek. Mérete elérheti a 2 métert is. Igénytelen növény, a rendszertelen öntözést is túléli. Télen a havi egy locsolás is elegendő, azonban szereti a fényt.

A karantén ideje alatt van idő rendezgetni szoba-és kerti növényeinket, átültetni, locsolni őket. Ha te sem erősíted a hobbikertészek táborát, úgy érdemes megpróbálkoznod ezzel a pár fent említett szuper strapabíró és szinte elpusztíthatatlan növénnyel.

Martinka Dia

Írjunk gyógyszerlistát! Töltsük le az ÉletMentő applikációt!

Mai témám a mentők kérése adta: vezessünk gyógyszerlistát! Baj esetén a mentőszolgálat munkatársainak fontos tudni, milyen gyógyszert szedünk, így, ha eddig nem tettük érdemes megfogadni a mentők tanácsát.

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.