Menü

Vállalkozni vagy alkalmazottnak lenni?

Egy-egy zűrös hétfői nap után mindannyiunk fejében megfordul, hogy milyen jó is lenne a saját főnökünknek lenni. Senki nem befolyásol, magunk osztjuk be az időnket, azt csinálhatjuk és úgy, ahogy nekünk tetszik. A sok előny mellett azonban feltűnhet az árnyoldal is, ilyenkor mérlegelnünk kell.

Egy saját vállalkozás indítása számos előnnyel és hátránnyal rendelkezik. Ha saját vállalkozásunk van, rendszerint nem kötelező hétfőn reggel is nyolcra odaérni valahová. Nem kell előre a főnökünk házsárkodásával telített gondolatokkal ébrednünk, és tudjuk azt is, hogy az esetek többségében mi vezetgetjük munkánk fonalát. Mi magunk dönthetjük el, mivel szeretnénk foglalkozni, és megtervezhetjük a munkafolyamatokat.

Az életstílusunk így kielégítő lehet, és hosszú távon a nyereség gondolata is megnyugtató. A vezetői utasítástól való függetlenség sok ember számára nélkülözhetetlen. Az időbeosztásunkat is dinamikusabban tudjuk irányítani, mintha alkalmazottként dolgozunk akár egy cégnél, akár valamilyen állami szervnél.

A vállalkozások hátránya azonban ugyanitt mutatkozhat meg. Minden papírmunkát saját magunknak kell intéznünk, hacsak nem szerződünk pénzügyes, munkaügyes, jogász szakemberekkel. A munkaidő rendszerint nem délután négykor vagy fél ötkor végződik, és gyakran a hétvégék jelenléte sem annyira egyértelmű, mintha beosztottként töltjük a mindennapjainkat. Az biztos, hogy ha vállalkozóként igyekszünk egyengetni életünk vezérfonalát, jóval több hivatalos dologgal kell képbe kerülnünk.

Vigyáznunk kell azzal is, hogy ne vigyük túlzásba a munkát, hiszen a kezdeti fázisban – de sokaknál ez később is megmarad – megeshet, hogy napi 12-16 órát is dolgozunk. Ennek kihatása lehet emberi kapcsolatainkra, családi életünkre is, ezért ezekre a területekre érdemes több figyelmet szentelnünk. A stressz, ami a bizonytalanságból fakad, rányomhatja bélyegét az életünkre, hiszen az elején nem tudjuk, mennyire tudjuk sikerre vinni az elképzelt ötletünket, amibe oly sok időt, energiát és pénzt fektettünk. Ez hosszú távon teherként is nyomhatná a vállunkat, de fontos, hogy mindig higgyünk a céljainkban, abban, hogy igenis képesek vagyunk megcsinálni azt, amire már oly régóta várunk!

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.