Menü

A „modern” háziállat előnyei

Mire jó a kisállat mai világunkban? Sok mindenkinek ajánlott házi kedvenc tartása, de néhány szempontot mindenképpen érdemes mérlegelni azelőtt, mielőtt befogadók leszünk.

A háziállat fogalma az utóbbi évtizedekben jelentősen módosult és a klasszikus haszonállatétól jelentősen eltávolodott. Ez persze nem jelenti azt, hogy a mai kisállatoknak ne lenne haszna, ez egyáltalán nem igaz, sőt.

A gyerekek körében általában nagyon népszerű valamilyen kisállat családba fogadása, a kedvenc elsősorban a kutya, amely négylábú favorit, de a macska, a tengerimalac, hörcsög is kedvelt. Ezek mellett a papagáj és a halak is gyakran előfordulnak a kiválasztottak listáján. Az ifjú állattartók sokat tanulhatnak kis kedvencük gondozása, ellátása során, de mindenképpen el kell érniük azt az érettségi szintet, amely lehetővé teszi, hogy tisztában legyenek a felelősség fogalmával. Legalább valamennyire, és tudják azt, hogy az állat nem játék, hanem élőlény, amelynek igényei vannak.

Az állatok ugyanakkor nemcsak a gyerekek fejlődésében játszhatnak szerepet, hanem az idősebbek életszínvonalát is emelhetik. Az állattartás remek magányűző, nemcsak a társaság miatt, hanem azért is, mert állandó elfoglaltságot, munkát jelent a gondozó számára. A felnőtt ember választása már elsősorban a kutyára és a macskára korlátozódik, emellett ők gyakran szereznek be menhelyről kedvencet. Nekik leendő állatuk életkorán érdemes elgondolkodniuk, nem biztos, hogy megfelelő választás mondjuk egy kölyökkutya, de a túl idős kedvenccel is problémák lehetnek, ha például szoros kötelék alakul ki a gazdával.

Nem elhanyagolható szempont, hogy a lelki egyensúly mellett állattartással a fizikai egészségünkért is tehetünk.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.