Menü

Minden este „fogselymezzünk”!

A rendszeres fogmosás a szájhigiénia fontos része, azonban fogselyem használata nélkül korántsem lehetünk olyan alaposak, mint azt reméljük.

A drogériákban már régóta kapható úgynevezett lepedék színező folyadék. Nem sokan ismerik és használják ezt a készítményt, pedig sok kellemetlenségtől óvhatnánk meg magunkat, ha az esti fogmosást követően mindig egy-egy korttyal öblögetnénk. Ott ahol a leginkább kékké, zölddé, vagy pirossá válik a fogunk, ott bizony lepedék maradt a fogunkon, az ínyünkön, vagy a fogközökben. Ezt a lerakódást pedig a legegyszerűbben nem csak úgy tudjuk eltakarítani, ha még alaposabban mosunk fogat, hanem ha fogselymet használunk.

A fogselyem igen praktikus használati eszköz, ezzel tudjuk legkönnyebben eltávolítani a fogíny széléhez tapadt ételmaradékot, vagy lepedéket.

A használata igen egyszerű, de mindenképpen szánjunk rá időt. Először is tépjünk le egy 35-45 centiméteres darabot. Vezessük a fogak közé C alakban meghajlítva, óvatosan fel-le, majd előre-hátra mozgassuk a selymet és a fogfelszínt az íny széléig tisztítsuk meg. Valamennyi fogközben végezzük el a tisztítást, mindig tiszta selymet tekerve középre.

Többféle fogselyem kapható. Sokan azt a változatot kedvelik, amely leginkább a varró cérnára hasonlít. A legújabb fejlesztéseknek köszönhetően létezik egy másik változat is, amely laposabb és szélesebb, egyfajta szalag. Ebből a legjobb az úgynevezett viaszos változat, ez könnyebben csúszik, mozog a szűk résekben is.

A fogselyem rendszeres használatával a fogkő képződés is lassítható, vagy megelőzhető. Aki a fogkő képződésre hajlamos annak feltétlen ajánlatos a mindennapos „selymezés”.

Fotó:
pixabay.com

A homályos látás gyakori okai

Homályos látás esetén a látott dolgok nem tűnnek tisztának. Egyszerre tapasztalhatja mindkét szemen vagy csak az egyiken, attól függően, hogy mitől alakult ki. Előfordulhat, hogy minden, amit lát, homályos lesz, míg néha csak a látómező egy része tompa. A tünet fennállása esetén hunyorítással válhatnak élesebbé a dolgok.

A fènyérzèkeny szem okai

A fényérzékeny szem, az idegek ingerlése maga a látás jelensége – de ha az bizonyos fényérzékenysèg pontosabban hasító fájdalmat jelent, akkor már baj van. Nem tekinthető jó jelnek, ha valaki legszívesebben egész nyáron az árnyékba húzódna. Ki kell deríteni , hogy mi húzódik. háttérben!

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!