Menü

Milyen elektromos fogkefét válasszunk?

Ma már nagyon sokan használnak elektromos fogkefét, elsősorban nem a lustaság, hanem a hatékonyság miatt. Persze egyáltalán nem mindegy, milyet választunk az utóbbi időben igencsak nagyra hízott piacról.

Ember legyen a talpán, aki előképzettség, tapasztalat és/vagy tanács nélkül tud magának elektromos fogkefét választani. Hihetetlenül sok fajta van, rengeteg adattal, specialitással, különböző fejekkel. Az árkategória is széles, a néhány ezres típustól indulva egészen a közel százezres ezres darabokig juthatunk böngészés közben. Az ár persze lehet becsapós is, hiszen nem mindegy, hogy mennyi fej van az alapcsomagban, illetve természetesen az sem, hogy a pótfej mennyit kóstál.

Az elektromos fogkefét mindig úgy reklámozzák, hogy hatékonyabban tisztítja a fogakat. Ez igaz is, de hozzá kell tenni, hogy a hagyományos módszerrel is elérhető a kívánt védőhatás, csak úgy jobban meg kell dolgozni és ügyesebbnek kell lenni. A jobb, modernebb elektromos fogkefék nemcsak rezegnek, hanem a fejkialakításuk is igyekszik minél nagyobb felülete hatókörébe vonni. Emellett a fogkefék „okosodnak” is, abból a szempontból, hogy különböző úton módon igyekeznek a megfelelő időtartamú mosásra rábírni minket (ez a tulajdonság egyébként igen hasznos, különösen gyerekeknél). Az időt az egyik csipogással, a másik digitálisan jelzi, s akad olyan készülék is, amely érzékeli, ha túlságosan rányomtuk a fejet a fogunkra/ínyünkre.

A hatékonyság és a biztonság mellett fontos a kényelem, valamint az, hogy mennyit bír az aksi. Úgy mint a mobiltelefonoknál, az elektromos fogkefék esetében is elég fárasztó és idegőrlő, ha az eszközt sokat kell tölteni. Ezek mellett a tartósság sem elhanyagolható, egy megbízható elektromos fogkefének körülbelül öt-hat évig bírnia kell a strapát.

A tapasztalatok szerint – mint oly sok más terméknél – nem a méregdrága kefe a legjobb, 4-5 ezer forintért is lehet használható, 10 ezerből pedig kitűnő minőségű darabot kapni.

Fotó:
pixabay.com

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?