Menü

Ízületi panaszok esetén is aktívan

Azt mondják korral jár, de nem feltétlenül kell szenvednünk ízületi problémák miatt 40 éves kor felett sem, mozdulatlanságra pedig végképp ne ítéljük magunkat!

Genetikailag is lehet hajlamunk a porckopásra illetve az ízületi problémákra, de életmódunk is jelentős szerepet játszik abban, hogy idősebb korunkra mennyire tudjuk megőrizni mozgékonyságunkat.

Állandó csípő-, derék-, vagy térdfájás esetén sem kell teljesen elhagynunk magunkat, hiszen többféle módon is tehetünk az ízületi panaszok ellen.

Az ízületi gyulladások, kopások bizony fájdalmas tünetekkel járnak, ilyen esetekben érdemes nem szteroid gyulladáscsökkentőket (például: diclofenac, ibuprofen) használni, melyek csökkentik a fájdalmat.

Bármennyire is nehezünkre esik ilyen panaszok esetén a mozgás, nagyon fontos hogy ne álljunk át passzív életmódra, mivel ezzel csak tovább rontjuk ízületeink állapotát. Természetesen körültekintően kell megválasztani, hogy mit sportolunk, de mindenképpen érdemes rendszeresen mozogni. Az úszás például általában nagyon jó választás ízületi fájdalmak esetén is, úgy erősíthetjük izmainkat, hogy közben nem terheljük feleslegesen ízületeinket, porcainkat. Az is elegendő lehet, ha gyakran gyalogolunk, sétálunk, de ebben az esetben kerüljük a kemény talajt, és megfelelő cipőt válasszunk.

Egy gyógyvizes kúraszerű fürdőzés is nagyon hatásos lehet ízületi gyulladások tüneteinek enyhítésére, de nem mindegy milyen típusú gyógyvízben mártózunk, mert nem mindegyik ajánlott ízületi problémák esetén.

Persze nem hagyható figyelmen kívül a megfelelő táplálkozás sem, egyrészt a porcépülést elősegítő tápanyagok miatt, másrészt a testsúly optimalizálása végett. Érdemes tehát kicsit csökkenteni a húsfogyasztást és növelni a nyers zöldségfélék, gyümölcsök, tengeri halak fogyasztását étrendünkben.

Egyébként már enyhe és közepes ízületi gyulladás tünetei is mérsékelhetők, az ízületi merevséget csökkenthető, például glükózamin – szulfát bevitelével. A glükózamin természetes anyag, a porcszövet egyik fő alkotója.

Fotó:
pixabay.com

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.