Menü

Házi praktikák : Természetes zsíroldók

Az üzletekben kapható vegyszeres tisztítószerek nemcsak drágák, de olykor nem is tudnak annyit, mint amennyit a reklámokban állítanak róluk. Nem is hinnénk, de a lerakódott zsírfoltok, odaégett ételmaradékok ellen filléres praktikákkal is felvehetjük a versenyt. Bemutatjuk a legjobb, vegyszermentes zsíroldókat.

Senki ne gondoljon drága, vagy különleges holmikra, amikor a házi és vegyszermentes, természetes zsíroldókról beszélünk. Ez a szer mindenkinek a háztartásában fellelhető, ráadásul mindössze 120 forintba kerül egy liter belőle. Eláruljuk, csak az ecetről beszélünk.

Ha a csempére fröccsent és odaragadt, tapadt olaj-, és zsírfoltok, vagy a sütőbe beleégett ételmaradékok ellen küzdünk, akkor az egyik legjobb zsíroldó az ecet. Érdemes sóval összekeverni és azzal együtt a foltra keverni. Hagyjuk néhány percig hatni, aztán súroljuk meg jó alaposan a foltot.

Próbálkozhatunk az enyhébb almaecettel is, amit cukorral keverjünk össze. Ezt az egyveleget tegyük a pecsétre és hagyjuk hatni egy órát, aztán dörzsöljük le vele a foltot.

A citromról is sokan tudják, nemcsak illatosít és fertőtlenít, hanem tökéletes zsíroldó is. A félbevágott citromot mártsuk sóba és ezzel dörzsöljük meg jó alaposan a zsíros szennyeződést.

Nem beszéltünk még a mosószódáról, amely szuper mosószer, fehérítő, vízlágyító, ráadásul erős zsíroldó is. Ecettel összekeverve még erősebb hatást érhetünk el vele.

A szódabikarbónától hasonló hatást várhatunk el, de ezt inkább vízzel pépesítsük, majd a masszát kenjük a foltra.

A boraxot a patikákban tudjuk beszerezni, amely ugyancsak természetes ásványi só, más néven nátrium-tetrabonátnak hívják. Ugyancsak kiváló zsíroldó, de a háztartásban még a lefolyók, a vécé dugulásakor is eredményesen használhatjuk.

Fotó:
pixabay.com

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.