Menü

Bőrápolás a hidegebb hónapokban

A hidegebb hónapokban a szeles idő, a központi fűtés száraz levegője bizony megviseli, érzékenyebbé teszi arcbőrünket. Éppen ezért arcbőrünk regenerálása, mélyhidratálása nagyon fontos.

A szakemberek azt tanácsolják, hogy ilyenkor napközben használjunk tejszerű krémeket, éjszakára pedig nem árt zsírosabb kozmetikai készítménnyel ápolnunk bőrünket.

Heti rendszerességgel érdemes bőrradírt is használni. Az elhalt hámrétegek eltávolítása azért fontos, mert így a tápanyag könnyebben bejut bőrünk mélyebb rétegeibe.

Ha már a bőrápolásról van szó, nem szabad megfeledkeznünk ajkunkról sem! Nemcsak esztétikai szempontból fontos ajkunk ápolása, hanem bizonyos fertőzések elkerülése miatt is. Általában nem is gondolunk bele, hogy ajkunk, testünk legérzékenyebb bőrfelülete. Ahogy említettük a hidegebb hónapokban különösen jellemző, hogy bőrünk és ajkunk kiszárad. Ugyanakkor a külső környezeti tényezőkön kívül érdemes szemügyre venni a belső okokat is. Télen például kevésbé észleljük a folyadékveszteséget, emiatt hajlamosak vagyunk kevesebbet inni. A kevés folyadékfogyasztás bizony bőrünk állapotára is rossz hatással van, gyakran okoz szájszárazságot is. Ilyen tünetekkel jár egyébként a B- vitaminhiány is, melyet például a következő élelmiszerek fogyasztásával pótolhatunk: tejtermékek, tojás, máj.

A vazelin alapú rúzsok és szájfények ugyan védik ajkunkat a kiszáradástól, de éjszakára mindenképpen alaposan mossuk le ezeket a kozmetikai szereket, mivel alattuk nem tud levegőzni a bőrünk. A legjobb, ha természetes anyagokkal ápoljuk bőrünket. Ajakápolót például házilag is készíthetünk a következő módon: méhviaszt gőz felett megolvasztunk, ehhez kakaóvajat keverünk, esetleg pár csepp E-vitamint is tehetünk hozzá. Ilyen módon természetes anyagokkal ápolhatjuk ajkunkat, megkímélve bőrünket a különböző kemikáliáktól, tartósítószerektől. Egyébként az olívaolaj, a mandulaolaj és a kókuszzsír is kifejezetten alkalmas a bőrápolásra.

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?