Menü

Repcemézzel és diétával a reflux ellen

Szinte mindannyian éreztünk már gyomorégést vagy savtúltengést az étkezések után. Amikor kellemetlen tüneteink vannak, szinte bármit megtennénk annak érdekében, hogy azok elmúljanak. A reflux – tapasztalatból tudom - és bocsánat, hogy így fogalmazok: alattomos betegség. Tünetei nagyon meg tudják keseríteni a mindennapokat.

A reflux a tápcsatorna felső szakaszának működési zavara, amelynek következtében a savakkal és egyéb emésztőnedvekkel kevert gyomortartalom visszaáramlik a nyelőcsőbe, ez pedig igen kellemetlen tüneteket okoz, ilyen például a gyomorégés, rekedtség és köhögés. A reflux semmiképp sem maradhat kezeletlen, mert további egészségügyi gondokat okoz (fogak romlása, szervi problémák) ezért orvossal mindenképp konzultálni kell a tünetek megjelenésekor.

A refluxot gyógyszeresen kezelik, de diéta és egyéb alternatív megoldások is sokat segítenek, ajánlott például az étkezéseket lebontani és többször kisebb adagokat fogyasztani.

Az étkezéseinkben kerülendőek a zsíros, olajos, túlzottan fűszeres és csípős ételek, de a szénsavas üdítőitalok és édességek fogyasztását csökkenteni kell. Sokszor oka a refluxnak, hogy gyorsan eszünk, „futtában” ebédelünk, alapos rágás nélkül nyeljük le az ételeket, ezen étkezési szokásaink megváltoztatásával könnyen segíthetünk.

Célszerű, ha a refluxos naponta többször, kisebb adagokban étkezik, így elkerülhető a hirtelen terhelés. Fontos, hogy a falatok alapos rágáson essenek keresztül, így a gyomorba már a megfelelő állagú pépes étel jut.

A minap kaptam egy jó tanácsot a refluxom tüneteinek enyhítésére: repceméz!

A reflux gyógyítása igen eredményes a különböző tanácsok és vélemények szerint repcemézzel, melyet bármelyik méhészetben beszerezhetünk.

A repceméz adagolása az élelmiszerekbe cukor helyett minőségi javulást hoz a tapasztalatok szerint és csökkenteti a refluxos tüneteket, ugyanis pozitívan hat a nyelőcső alsó részére, amelynek gyengesége jelentős szerepet játszik a betegség kialakulásában.

Egy méhésszel folytatott beszélgetésem után kipróbáltam és vettem egy üveg repcemézet, melynek íze, külleme, állaga, világos fehér színe picit különbözik a megszokott méztől, ám ízletes, kellemes és finom. Én magam reggel, ébredés után éhgyomorra veszek be egy kiskanál repcemézet, majd étkezések előtt is szoktam, illetve olykor este a lefekvés előtti órákban. Az édesítőszerek helyett is bátran használhatjuk, mert egészséges és tökéletesen édesít, remek alternatíva a cukor helyett.

A reflux természetes “gyógyszere” a repceméz, így, ha ezt a népbetegségnek számító egészségi problémát gyógyszerek és savlekötők helyett természetes és egészségesebb módon szeretnénk orvosolni, akkor forduljunk a természet patikájához. A repceméz sokaknak megoldást jelenthet erre a problémára, tegyünk egy próbát és kóstoljuk meg!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.