Menü

Nyár, fesztivál szez-ON -mit vigyél magaddal

A nyár a fiatalok számára már nem a Balatonban hűsölést jelenti, mint az én időmben, most már fesztiválról fesztiválra járnak, ami több napos intervallumban szórakoztatja a közönséget, érdemes pár dologra odafigyelni, mit is vigyünk magunkkal.

Az egyik legfontosabb dolog, a réteges öltözködéshez szükséges ruhadarabok. Bár napközben lehet pokoli forróság, de éjjel bizony a hőmérséklet lemehet 15 fokra is. Kalap, sapka, kendő, bármi, amit a fejünkre tehetünk, mindenképpen legyen nálunk. Mivel mosási lehetőség nem sok adódik, kivéve, ha az ember szállodában foglal szobát, így érdemes összevariálható ruhákat választani, hogy például egy rövidnadrágot akár többször is fel tudjunk venni, különben egy hatalmas bőrönd sem lenne elég, a kisebb csomagért pedig hazafelé áldani fogjuk az eszünket. Mindenképp pakoljunk zárt cipőt és papucsot is, utóbbi egy a helyszínen kialakított zuhanyzóban is jól fog jönni, amennyiben nem szeretnénk egy kis körömgombával hazatérni.

Sátrazóknak sokszor nem jut eszükbe, de érdemes egy oldalzsebbe egy erős ragasztószalagot, némi kötöző spárgát és csipeszt berakni, ez egy esetleges elszakadt sátoralkatrészt is javíthat, de szuperül lehet teregetni, ami igen hasznos lesz. A napelemes töltők jól jönnek a telefonok, tabletek töltésére, emellett környezetbarátak. Egy kis polár pléd nagy segítségünkre lesz, hiszen az egyik legjobb hőtartó anyag és szerkezetének köszönhetően nagyon gyorsan szárad is.

Neszeszerbe az alapvető tisztálkodási szereken kívül kerüljön ragtapasz, kisolló, fájdalomcsillapító, allergiásoknak antihisztamin, emellett naptej és napozás utáni kence is. Bulizás közben figyeljünk arra, hogy ne csak alkohol tartalmú italokat fogyasszunk, hanem vizet is és együnk rendes ételt is, ne csak rágcsákat. Ez azért nagyon fontos, hogy a nagy terhelésnek kitett szervezetünkben pótoljuk a folyadékot, vitaminokat, és fontos tápanyagokat. Fogyasztásnál tartsuk közel magunkhoz poharunkat, üvegünket, mivel egy óvatlan pillanatban bárki bármit beletehet, amivel akár órákra is eszméletlen állapotba kerülhetünk. Persze, nem kell megijedni, mert ez nem mindennapos, de nem árt az óvatosság. Ha tehetjük, ne menjünk egyedül szórakozni és értéket se tartsunk magunknál, már nagyon jól működnek azon karszalagok, amivel fizetni is tudunk, ha a feltöltött összeget nem használjuk fel, akkor a fesztivál végén visszakapjuk számlánkra.

A fesztiválozás egy igen jó alkalom arra, hogy kieresszük a gőzt, érdekes programokon vegyünk részt, örökké tartó barátságokat kössünk. Induljunk felkészülten, hogy a lehető legkisebb csomaggal érkezve mégis nálunk legyen minden, ami a kényelmünket szolgálja. A lista mindenkinek igény szerint bővíthető, de remélem egy kis útmutatást sikerült adnunk.

A cikk megírásához köszönöm barátnőm segítségét, aki már visszatérő önkéntes segítőként járja a fesztiválokat.

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Sportolási ötletek a nyári időszakra

Ahogy beköszönt a nyár, sokan keresünk lehetőségeket a szabadban való tevékenységekre, hogy kihasználjuk az évszak adta lehetőségeket. A nyári hónapok ideálisak a szabadtéri sportolásra és testmozgásra, hiszen a napsütéses napok lehetővé teszik, hogy kihozzuk magunkból a maximumot. Viszont tény, hogy a nyári forróság fullasztó tud lenni, emiatt a szabadtéri sportolás terén kompromisszumot kell kötni. Az alábbi cikkben néhány nyári sportolási lehetőséget nézhetünk meg, amelyek aktív, és szabadtéri kikapcsolódást jelentenek.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.