Menü

Mégis mi mindenre jó a teafilter?

Egy finom tea bármikor jól tud esni, ha jól van elkészítve. Hidegen és melegen is kellemes; eredetileg gyógyfőzetként alkalmazták, napjainkban sokan frissítő vagy épp „melegítő” italként fogyasztják. A teának a háztartásban is hasznát vehetjük, íme, néhány praktika!

Szagtalanításra, és illatosítóként.

Amikor erőteljes illatanyagú élelmiszerekkel vagy anyagokkal érintkezünk, a kezünk átveszi azok szagát, és van, hogy ezen az sem segít, ha alaposan, jó sok szappannal kezet mosunk. Ilyenkor érdemes használt, kiszárított teafilterrel átdörzsölni a bőrt, mert az közömbösíti a kellemetlen szagokat. Lábszagűző cipőspray helyett 1-1 teafiltert is bevethetünk, tegyük a cipőbe éjszakára!

Ha a gardróbba vagy a ruhásszekrénybe rakunk pár teafiltert, kellemes illatú lesz. Célszerű a filtert hetente, kéthetente cserélni.

A kellemetlen szájszag ellen is használhatjuk a használt teafiltereket.

Áztassuk őket forró vízbe (vagyis készítsünk egy második, gyengébb teát), hagyjuk kihűlni, majd ezt alkalmazzuk fogmosás után, szájvíz helyett. A teában található vegyületek segítenek elpusztítani azokat a baktériumokat, melyek a kellemetlen szájszagért is felelősek. Emellett, a teából készült „szájvíz” nem tartalmaz alkoholt, mint sok kereskedelemben kapható szájöblítő – az alkohol ugyanis szárító hatású, a száraz szájnyálkahártya pedig a kellemetlen lehelet egyik okozója.

Üveg vagy tükör tisztításához is tökéletes a teafilter.

Főzzünk le egy nagy adag teát és használjuk üvegtisztítóként. Garantáltan csíkmentes lesz az áttisztított felület.

Álmos tekintet felfrissítésére...

Tegyünk a hűtőszekrénybe néhány használt teafiltert. Feküdjünk le, és tegyük a hideg filtert a szemünkre. Ezzel gyorsan felfrissíthetjük a tekintetünket és megszüntethetjük a szem körüli terület puffadtságát, a teában (elsősorban a fekete teában) található tanninok ugyanis összehúzzák a vérereket, így csökkentik a duzzanatot. Hasonlóképpen, a hűtőszekrényben tartott használt teafilter a zúzódások, horzsolások gyógyulását is meggyorsíthatja.

Szobanövényekhez is ajánlott használni.

Tegyünk néhány teafiltert a cserepes virágok alá; a filter öntözéskor magába szívja a vizet, ezáltal védi a növényt a túlöntözéstől, illetve lassan „adagolja” magából a nedvességet, így folyamatos folyadék-utánpótlást biztosít.

Bútorápolásra

A fekete tea kiváló fabútorok tisztításához, ápolásához – főzetével törölgessük át a bútorokat! Szép fényt kap és felfrissíti a fa természetes színét.

Kellemes kísérletezést!

Gyógynövények, amelyek segítenek fáradtság ellen

A fáradtságot többek közt okozhatja a nem megfelelő, többször megszakított alvás, rossz étrend, stressz, depresszió, dohányzás, alkoholfogyasztás, testmozgás hiánya, a sokat repülőknél pedig a jet lag (időeltolódással járó fáradtság).

A kék hajnalka növény hatása

A kék hajnalka hallucinogén hatását már az aztékok felismerték, jövőbe látó és rituális szertartásokhoz is használták. Európába a XVI. században érkezett a növény, magyar költők verseiben is olvashatunk a virágról. Tompa Mihály Hajnalka című költeményét már 1847-ben megírta.

Kertfrissítés nyárra

A nyár ideális időszak a kerti tevékenységekhez és a szabadtéri élményekhez. Egy jól díszített udvar nemcsak esztétikailag vonzó, hanem kényelmes és meghitt légkört is teremt, amelyben élvezhetjük az időt a családdal, és a barátokkal. Az alábbi cikkben megtudhatunk néhány inspiráló ötletet arra, hogy hogyan frissíthetjük fel a kertet a nyári hónapokra.

BPA, a káros műanyag – ezért figyelj rá

Az élelmiszerek, italok csomagolása során a legkézenfekvőbbek jelenleg a műanyag dobozok és üvegek. Nem csak rengeteg nehezen vagy egyáltalán nem lebomló szemetet termelünk vele, de ha BPA-t tartalmaznak, az egészségünkre komoly káros hatással lehet.

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.