Menü

Őszi cipő mustra

A cipők épp úgy öltözékünk részei, mint a ruhák. Éppen ezért a cipőválasztásra is érvényesek a divat szabályai. Bár egy cipőnél talán még inkább fontos az is, hogy mennyire kényelmes és ortopédiai szempontok sem elhanyagolhatóak.

Nézzünk körül egy kicsit, milyen az idei őszi cipő kínálat a piacon! A körömcipő, szinte minden nő ruhatárának elengedhetetlen eleme. Míg az elmúlt időszakban elterjedtek a lekerekített, platformos magas sarkú cipők, addig idén ismét visszaköszönnek a klasszikusabb körömcipők is. Tehát ismét bátran nyúlhatunk a csúcsosabb, kevésbé telitalpú, finomabb stílusú cipőkhöz. Bár jó tudni, hogy az almalakú testalkathoz például kifejezetten a lekerekített fazonú cipők illenek jobban.

Idén megint divatosak az állatmintás cipők, illetve a csattal és szegeccsel ellátott bakancsok is. Megfigyelhető, hogy a kínálatban megjelentek a kicsit hosszabb szárral ellátott bokacsizmák. Ezek a darabok, főleg a testszínhez hasonló színárnyalatokban, optikailag nyújtják a lábat (nincs olyan éles kontraszt).

A „trendi leltárból” nem hiányozhatnak a hosszú, nagyon szűk harisnyaszerű csizmák sem. Ezeket a trendi darabokat hasított bőrből, és sima, fényesebb bőrből is megvásárolhatjuk (utóbbi tisztántartási szempontból praktikusabb).

Egyébként a gumicsizma sem tűnt el a divat látóköréből, továbbra is megtalálható minden féle színben az üzletek polcain. A főként gyermekruházatból „kiszabadult” gumicsizmát, lehet utálni vagy szeretni, bár az esős őszi napokon praktikussága tagadhatatlan.

Ugyanakkor nem árt óvatosnak lenni gumicsizma téren. Ezek többsége ugyanis PVC alapú termék, melyek előállításához veszélyes lágyító szereket használnak. Az egészségkárosító anyagok a bőrön keresztül felszívódva kerülnek be szervezetünkben. Régebben ezeket a csizmákat főleg a gyerekek viselték, a fogyasztóvédelmi szakértők óvva intik a szülőket, hogy gyermekeik számára ilyen lábbeliket vásároljanak. Ha pedig mindenáron hívei vagyunk a gumicsizma divatnak, akkor olyan termékeket vásároljunk melyek valóban gumi alapúak, nem pedig PVC- ből készülnek.

Fotó:
pixabay.com

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.