Egyedül a két ünnep között
- Dátum: 2023.12.28., 09:28
- Szabó Máté
- képek:pexels.com
- egyedül, fiatal, karácsony, magány, öreg, ünnep
Sok cikket olvasni arról, hogy hogyan töltsük a karácsonyt ha egyedül maradunk. Azonban arról kevesebb cikket találni, hogy mi van ha valaki egyedül tölti a karácsonyt és az azt követő időszakot is. Ez persze lehet egy egyszeri alkalom, vagy éppen egy visszatérő jelenség is, ha valaki egyedül él. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy mit érdemes ilyenkor csinálni és mivel tölthetjük az időnket a két ünnep között.
A magány a legnagyobb betegség

A magány a modern világ legnagyobb betegsége, ugyanis látszólag kapcsolódások ezreinek lehetősége áll előttünk, hiszen egy pillanat alatt beszélgetésbe elegyedhetünk szinte bárkivel. Azonban az, hogy állandóan tudjuk, kivel épp mi történik, vagy hogy elég egy üzenetet írnunk ahhoz, hogy azt érezzük törődtünk a másikkal közel sem elégíti ki a valódi összetartozás és intimitás igényünket, amire éhezünk. A magány valójában a világ egyik betegsége, amelyben rengeteg ember szenved, és küzd a mindennapokban. Az ünnepek alatt, és karácsony, valamint újév között ez még inkább fontosabb lesz. A december végi időszakot teljesen egyedül tölteni megterhelő és nyomasztó tud lenni.
Lehet egyedi, vagy mindennapos jelenség
A helyzet nagymértékben függ attól, hogy valaki csak egyedi helyzet miatt marad egyedül, mint például, hogy: külföldre kerül tanulás vagy éppen munka miatt. Valamint sok olyan ember van, aki egyedül él a mindennapokban, de ez leginkább az idősebb generáció között érződik ki. A fiatalabb korosztály tagjai ritkán vannak egyedül az ünnepek alatt, számukra általában ott a család, és a szülők. Ha éppen úgy adódik a helyzet, hogy személyesen nem tudnak a családdal ünnepelni, akkor a mai technológiával, telefonos applikációkkal könnyedén lehet videóhívásban is beszélgetni. Ez noha csak amolyan félmegoldás, de ezáltal mégis adott a kapcsolat felvételének lehetősége. Egy fiatal számára egyértelműen a szüleivel való kapcsolattartás a legfontosabb dolog az ünnepek alatt.
Mit lehet tanácsolni?

Az ünnepekre minden körülmények között fel kell készülni. Azoknak is, akik tudják, hogy szeretteik körében fogják őket eltölteni, és azoknak is, akik egyedül. Értelemszerűen ilyenkor venni kell több élelmiszert, édességet, és természetesen az ajándékokat. Mivel a szeretet ünnepéről van szó, ilyenkor különösen érdemes arra gondolni, hogy mit adhatunk szeretteinknek, és mindazoknak akik fontosak nekünk. Adni minden körülmények között jó és nemes emberi gesztus, mind lelki, mind akár kézzelfogható értelemben.
Karácsonyi jókívánságok és köszöntések küldhetőek a rokonoknak, barátoknak, kollégáknak és természetesen a családnak is. Lehet gondolkodni az ünnepi menüről, az ünnepi programokról, és a tárgyi ajándékokról is. Maga az ajándékozás persze kényes kérdés lehet. Hasznos funkcióval bíró ajándék beszerzése mindig nehéz kérdés tud lenni, legtöbbször a felnőttek, vagy ha már nagyobb egy gyerek a családban, akkor megbeszélik előre az ajándékokat, és néha ez biztosabb megoldás tud lenni. Szinte mindenki életében előfordul az, hogy “túl értékes”, vagy váratlan ajándékot kap, és emiatt zavarban érzi magát.
Ha egyedül maradunk az ünnepek között akkor már jó előre számba kell venni, hogy mit szeretnénk pontosan csinálni. Ideális helyzet ilyenkor utazni, ugyanis a két ünnep között a legtöbb helyen lecsökken a turizmus, ha teljesen egyedül marad valaki, akkor megoldás, hogy bepakol egy bőröndbe, egy hátizsákba és elutazik valahová néhány napra. Az utazás helyszíne pedig leginkább az egyéni igényektől függ. Valamint a magány gondolata mellett érdemes átgondolni, hogy mennyi jó is történt az egész évben.

Mindig vannak pozitív dolgok az életben, csak néha nehéz őket megtalálni. A tervezés pedig már a jövő része, a következő évre érdemes néhány fogadalmat tenni, amiből már az is jó ha pár megvalósul. Valamint fontos, hogy a magányban is találhatunk társakat, tehát szinte mindig vannak olyan kollégák, barátok, akik szintén egyedül töltik az ünnepeket és szívesen találkoznának másokkal.
Van alternatíva
Ha valaki egyedül is marad az ünnepek alatt, akkor sokszor tud találni hasonló sorstársatakivel mondjuk december 24-én, vagy akár a két ünnep között lehet vacsorázni, találkozni, beszélgetni, igazából a legfontosabb, hogy ne legyen egyedül az adott ember. Valamint, hogy egyedül is felkészüljünk az ünnepekre, és hogy találjunk valamit ami boldoggá tesz. Ha egyedül ünneplünk akkor vigasztaljuk magunkat azzal, hogy kevesebb a bevitt kalória, és a rengeteg sütemény, több időt tudunk magunkra fordítani, ha esetleg korábban sok dolgunk volt, ilyenkor tölthetünk időt filmezéssel, sorozatokkal. Végül pedig ne hagyjuk, hogy a magány legyőzzön bennünket, maradjunk pozitívak és erősek az ünnepek alatt is. Valamint (különösen fiatalként) mindig van valamilyen alternatíva arra, hogy társakat találjunk magunk mellé a magányba, úgy pedig a két ünnep közötti időszak is könnyebben elviselhető.
5 nyári program, amit a kánikulában is élvezhetünk
A nyári hőség sokakat arra késztet, hogy a légkondicionált helyiségekbe meneküljenek, pedig számos olyan program létezik, amely a kánikulában is kellemes kikapcsolódást nyújt. Mutatunk öt ötletet, amelyek segítenek élvezni a nyarat anélkül, hogy túlzottan megviselne a forróság.
Nyári veszélyek kedvenceinkre: mire figyeljen minden felelős gazdi a kánikula idején?
A nyár a szabadtéri programok, kirándulások és közös élmények időszaka. Sokan ilyenkor még több időt töltenek kedvenceikkel a szabadban, azonban a forróság nemcsak az emberek szervezetét terheli meg, hanem a háziállatokét is.
Többet kaptam tőlük, mint tanácsokat – Egy háromgyermekes édesanya gondolatai a védőnőkről
Három gyermek édesanyjaként sokszor eszembe jut, hogy mennyi mindenre nem lehet igazán felkészülni. Hiába olvasunk könyveket, böngészünk az interneten vagy hallgatjuk meg mások tapasztalatait, amikor először tartunk a karunkban egy újszülöttet, hirtelen rengeteg kérdés és bizonytalanság jelenik meg bennünk. Azt hiszem, minden édesanya ismeri ezt az érzést. A Magyar Védőnők Napját 2007 óta június 13-án tartják.
Milyen gyógyszereket csomagoljunk a táborba a gyereknek?
A nyári táborozás a gyermekek számára az egyik legizgalmasabb élmény: új barátok, kalandok, sportprogramok és rengeteg szabadban töltött idő vár rájuk. A szülők számára azonban a csomagolás során gyakran felmerül a kérdés: milyen gyógyszereket és egészségügyi eszközöket érdemes a gyermek táskájába tenni, hogy egy kisebb probléma ne árnyékolja be a kikapcsolódást?
Biztonságos nyár: mire figyeljünk strandolás és kirándulás közben?
A nyári szünet a felhőtlen kikapcsolódás, a családi programok és a szabadtéri kalandok időszaka. A strandolás, a kirándulások és a közös élmények azonban csak akkor maradnak igazán emlékezetesek, ha a biztonságra is kellő figyelmet fordítunk. A nagy meleg, az erős napsugárzás vagy egy kisebb figyelmetlenség könnyen kellemetlenséget okozhat.